fbpx
Jazda ciągnikiem po alkoholu to bardzo zły pomysł, ryzykujesz bezpieczeństwo własne i innych oraz narażasz się na karę więzienia, grzywny i nawet dożywotnie odebranie uprawnień. fot. KPP w Pińczowie

84-letni traktorzysta na podwójnym gazie doprowadził do kolizji z autobusem

Napisał  Cze 18, 2022

Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą wysokie kary, które po ostatniej „podwyżce” są naprawdę dotkliwe, są jednak tacy kierowcy, którzy mają za nic bezpieczeństwo w ruchu drogowym i wsiadają za kółko, pomimo że spożywali przed chwilą alkohol.

84-letni mężczyzna z gminy Kije (województwo świętkorzyskie, powiat pińczowski) doprowadził do kolizji drogowej z autobusem. Nie zachowując należytej ostrożności na łuku drogi i doprowadził do zderzenia prowdzonego przez niego ciągnika z autobusem jadącym z przeciwka. Na szczęście okazało się, że w autokarze był tylko kierowca i jeden pasażer, którym nic się nie stało. Ucierpiało tylko nadwozie pojazdu. Jak się okazało traktorzysta miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca ciągnika od razu stracił swoje uprawnieni, a sąd zdecyduje na jak długo. Przypominamy, że za jazdę po alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

(rpf) pp / Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij: