fbpx
1/5

USA: 150 tysięcy pomidorów wysypało się z ciężarówki – autostrada zablokowana na kilka godzin

Napisał  Sie 30, 2022

Po tym jak na drogę z ciężarówki przewożącej pomidory wysypała się zawartość w ilości około 150 tysięcy sztuk, jedna z autostrad w amerykańskim stanie Kalifornia została całkowicie zablokowana na sześć godzin.

Na tym niestety nie kończy się opis zdarzenia, które miało miejsce 29 sierpnia 2022 roku, bowiem po chwili na drodze powstał prawdziwy chaos. Po tym jak ciężarówka jadąca w kierunku zachodnim zderzyła się z innymi pojazdami i uderzyła w środkową barierę energochłonną rozdzielającą pasy autostrady numer 80 w pobliżu miejscowości Vacaville, wypadły z niej pomidory, które zasypały warstwą o grubości nawet kilkudziesięciu centymetrów wschodni odcinek tej drogi o długości około 60 metrów.

Jason Tyhurst, oficer kalifornijskiego patrolu autostrad powiedział w wywiadzie dla New York Times’a, że chwilę później cztery pojazdy jadące na wschód wpadły w poślizg i rozbiły się po wjechaniu w rozsypane na drodze pomidory. Dodał, że trzy osoby trafiły do ​​szpitala, a jedna doznała poważnych obrażeń.

Służby porządkowe za pomocą zamiatarek ulicznych oczyściły pomidory i sok ze wschodnich pasów, które zostały ponownie otwarte sześć godzin po wypadku.

(rpf) pp / Źródło: The Quardian, New York Times, Los Angeles Times, California Highway Patrol Solano

Udostępnij: