1/2

Odpowie przed sądem za wyrzucenie śmieci na cudze pole

Napisał  Lip 13, 2021

Żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku, świadomość o szkodliwym działaniu śmieci na środowisko zdaje się być sprawą oczywistą. Jednak są ludzie, którzy nadal pozbywają się odpadów porzucając je w przydrożnych rowach, na polach czy też lasach.

27-latek, który wyrzucił kilkanaście worków śmieci, odpadów budowlanych i komunalnych na pole w gminie Brodnica odpowie za swój czyn przed sądem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i posprzątał na terenie, który zaśmiecił.

Zgłoszenie o kilkunastu workach odpadów budowlanych i komunalnych wyrzuconych na pole wpłynęło 27 maja 2021 roku do Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Zgłaszającym był właściciel pola, który powiadomił o tym, że ktoś wyrzucił śmieci na jego pole w gminie Brodnica (woj. wielkopolskie, pow. śremski).

Sprawą zajęli się policjanci z zespołu do spraw wykroczeń. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że śmieci na pole wywiózł 27 – letni mieszkaniec powiatu średzkiego.

Mężczyzna usłyszał zarzut i został przesłuchany. Przyznał się do tego, że pozbył się odpadów wywożąc je na pole w gminie Brodnica. Funkcjonariusze skierowali do sądu wniosek o ukaranie 27 – latka.

(rpf) kp / Źródło: KPP Śrem

Udostępnij:

Skomentuj