REKLAMA

Dlaczego inspektorzy zatrzymali ten transport?

Redakcja
26.04.2024
chat-icon 0

Inspektorzy Transportu Drogowego w Leszna w południowej Wielkopolsce typowali pojazdy do ważenia na drogach powiatowych w rejonie Gostynia w Wielkopolsce.

REKLAMA

Jednym z zatrzymanych do kontroli pojazdów był samochód ciężarowy marki Scania przewożący na lawecie ciągnik rolniczy John Deere. Jednak to nie podejrzenie o przekroczeniu dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu skłoniło inspektorów do przeprowadzenia kontroli.

Okazało się, że samochód przykuł ich uwagę, ponieważ na zbiorniku paliwa, za kabiną kierowcy, umieszczona była niczym niezabezpieczona zgrzewka wody.

Inspektorzy zatrzymali pojazd do kontroli i w trakcie rozmowy z kierowcą ustalili, że kierowca robiąc zakupy, zapomniał spakować wodę do kabiny i „podróżował” z takim niezabezpieczonym ładunkiem. Pokonał w ten sposób niemal sto kilometrów! Łatwo sobie wyobrazić, do czego mogły doprowadzić butelki spadające nagle np. na przednią szybę mijającego ciężarówkę samochodu osobowego.

- Na szczęście beztroska szofera nie doprowadziła do żadnej niebezpiecznej sytuacji na drodze. Inspektorzy pouczyli tylko kierującego pojazdem, bowiem tym nietypowym ładunkiem nieświadomie udowodnił, że prowadził swój pojazd wyjątkowo ostrożnie – informuje Wojewódzki Inspektorat Ruchu Drogowego w Poznaniu.

(rpf) Źródło: ITD Poznań

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA