fbpx
Żniwa to okres wzmożonych prac na polach oraz większej ilości wypadków. fot. OSP Ostrówek

Lulelskie: Samochód osobowy wjechał w tył kombajnu

Napisał  Sie 01, 2022

Podczas żniw na drogi wyjeżdżają kombajny, czyli jedne największych maszyn rolniczych. Niestety pojawienie się wśród pojazdów osobowych przemieszczających się w wolnym tempie pojazdów o tak dużych gabarytach powoduje, że niektórzy kierowcy nie potrafią się dostosować do nowych okoliczności.

Efektem często niestety są kolizje drogowe, takie jak ta, która zdarzyła się w miejscowości Babczyzna (województwo lubelskie, powiat lubartowski, gmina Ostrówek). W tył kombajnu wjechał samochód osobowy, na szczęście w tym zdarzeniu nie było poszkodowanych, skończyło się na uszkodzeniach obu pojazdów.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz rozdzielili oba pojazdy przez odcięcie elementu blachy z kombajnu.

W działaniach brały udział zastępu strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrówku oraz z Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie, na miejscu pojawił się też patrol Policji.

Apelujemy do kierowców oraz operatorów kombajnów, aby w okresie natężonych prac polowych jakimi są żniwa, zachować szczególną ostrożność na drogach.

(rpf) pp / Źródło: OSP Ostrówek

Udostępnij:

1 komentarz

  • farmer
    Link do komentarza farmer poniedziałek, 01 sierpień 2022 11:41

    no i sie zaczyna nagonka w dwie strony - moz powinny byc drogi rolnicze w tym okresie w pierszenstwem dla rolnikow

Skomentuj