REKLAMA

Wizyta w fabryce Amazone

Redakcja - Technika
12.05.2018
chat-icon 0

Wizyta studentów SGGW w siedzibie firmy Amazone w Hasbergen–Gaste w powiecie Osnabrück była szczególnie interesująca.

fot. Tomasz Kodłubański
REKLAMA

Wizyta studentów SGGW w siedzibie firmy Amazone w

Hasbergen–Gaste w powiecie Osnabrück

była szczególnie interesująca.

Nie tylko ze względu na możliwość zwiedzenia fabryki maszyn od środka, ale także ze względu na pokaz polowy pracy siewnika na poletku doświadczalnym firmy przy fabryce. 

Portal rolniczy okiem rolnika towarzyszył studentom w tym wyjeździe.

Andrzej Borowiec 

reprezentujący Amazone w Polsce, opowiedział o konstrukcji i działaniu dwu opryskiwaczy. Najpierw zaprezentowano przyczepiany model UX 5200 Super. Następnie studenci mieli możliwość zadawania pytań o działanie i konstrukcję samobieżnego opryskiwacza Pantera 4520.

Po zakończeniu pokazu polowego maszyn studenci mogli zobaczyć na własne oczy jak powstają rozsiewacze Amazone bezpośrednio na linii produkcyjnej zakładu. Młodzi rolnicy mieli okazję zobaczyć przy tym nowoczesne technologie w produkcji roślinnej oraz najświeższe nowości z bogatego asortymentu maszyn firmy Amazone.

Obecnie w fabryce firmy w Hasbergen-Gaste produkowane są nowoczesne maszyny do uprawy gleby, siewniki zwykłe i do siewu punktowego, rozsiewacze nawozów oraz różne wersje opryskiwaczy polowych.

Nowe koncepcje maszyn i bazujące na nich technologie są badane we współpracy z instytutami naukowymi w różnych warunkach produkcyjnych.

Końcowym akcentem wizyty w siedzibie firmy Amazone była prezentacja historii firmy, osiągnięć technicznych, jakich przez lata Amazone dopracował się w technice rolniczej, krótki opis maszyn rolniczych produkowanych w Hasbergen-Gaste oraz przedstawienie planów i zamierzeń, jakie firma będzie realizowała w przyszłości.

Trzeba podkreślić, że wyjazd studentów Wydział Rolnictwa i Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie był możliwy do realizacji dzięki zaangażowaniu takich firm jak: Agrocom Polska Jerzy Koronczok, Tech-Kom z Żabikowa k. Środy Wielkopolskiej (dealer marek Amazone, Geringhoff, Rolland, Zasław i Votex), Agro-Sznajder Sp. z o.o. z Olsztyna (dystrybutor marki Claas) oraz Agro-Land Marek Różniak ze Śmielina (dystrybutor marek Claas i Mzuri)

(rtr) Tomasz Kodłubański

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA