REKLAMA

ARiMR: wpłynęło ponad 34 tysiące wniosków o pomoc klęskową

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że wciąż spływają wnioski od rolników, którzy ponieśli straty w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Agro Brand
Redakcja - Prawo i Finanse 07.12.2016 chat-icon0

REKLAMA

Do 6 grudnia zarejestrowano w ARiMR 34,25 tys. wniosków o taką pomoc. Nie jest to liczba ostateczna, ponieważ część rolników wysłała dokumenty za pośrednictwem poczty - wówczas o dotrzymaniu terminu decydowała data nadania przesyłki - i minie trochę czasu zanim trafią one do Agencji. 

Do 5 grudnia rolnicy którzy, ponieśli w 2016 roku straty spowodowane przez grad, huragan, deszcz nawalny, suszę lub ujemne skutki przezimowania, mogli składać do ARiMR wnioski o przyznanie pomocy.

O wsparcie można było się ubiegać, jeżeli w 2016 roku, w gospodarstwie rolnym, lub działach specjalnych produkcji rolnej, powstały, w wyniku wymienionych zjawisk atmosferycznych, szkody w danej uprawie w wysokości co najmniej 50% i mniej niż 70% lub straty powstały na powierzchni co najmniej 50% i mniej niż 70 % upraw w szklarniach i tunelach foliowych.

Pomoc taka mogła zostać uruchomiona dzięki nowelizacji przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 Wcześniej, od 17 do 31 październik 2016 r., ARiMR przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy od rolników, w których gospodarstwach, w tym roku z powodu gradu, huraganu, deszczu nawalnego lub suszy, powstały szkody w danej uprawie w wysokości co najmniej 70% lub szkody powstały na powierzchni co najmniej 70% upraw w szklarniach i tunelach foliowych. Do ARiMR wpłynęło w ramach tego naboru wpłynęło ok. 10 tys. wniosków.

(rpf) pm / źródło: ARiMR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA