REKLAMA

Okiem Rolnika: zbiór buraków u Kacpra pod Ciechocinkiem

Kacper Podlewski to jeden z naszych zaprzyjaźnionych rolników, którzy chętnie dzielą się tym, co dzieje się w ich gospodarswie.

fot. Kacper Podlewski
28 października 2017 chat-icon0

REKLAMA
Młody rolnik z Żabieńca (powiat aleksandrowski, woj. kujawsko-pomorskie) poza prowadzeniem gospodrstwa prowadzi na You Tube kanał „Kujawy na Roli”.

– Zbiór buraków cukrowych rozpoczęliśmy 24 Października, natomiast następny dzień nie dopisał nam pogodowo i zbiory tymczasowo zostały zatrzymane – relacjonuje Kacper – na szczęście kilka dni później trafił się pogodny dzień, który okazał się bardzo udany i wszystkie prace zostały pomyślnie zakończone – dodaje.

Pole, na którym były zbierane buraki odmiany Tipi, ma 6 hektarów z których udało się zebrać po ok. 70 to z ha. Tak naprawdę dokładną ilość zebranych buraków rolnik pozna przy ich odpbiorze, który u Kacpra odbędzie się w pierwszych dniach grudnia.

REKLAMA
Do pracy zaangażowany został ciągnik rolniczy Case 5150 w zestawie z kombajnem buraczanym Stoll v202. Prace odbyły się bezawaryjnie.

(rtr) pp


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Kubota L2501 – czy to dobry wybór dla sadowników?

Redakcja 22 maja 2023 chat-icon0

> Ciągnik Kubota L2501 to godny następca modelu L5040, który był jedną z popularniejszych japońskich maszyn wśród polskich rolników. Nowa pojazd zyskał odświeżony wygląd, wygodniejszą kabinę i bardziej ekologiczną konstrukcję.

> Maszyna jest wprost stworzona do pracy w sadzie. Posiada płaską podłogę, ergonomiczny kształt kabiny oraz wąski rozstaw kół.

> Popularność Kuboty wynika z prostoty obsługi, niskiej awaryjności oraz możliwości pracy nawet przy dużym obciążeniu.

Co zmieniło się wraz z wprowadzeniem modelu L2501?

Poprzednikiem Kuboty L2501 jest ciągnik oznaczony numerem L5040, który miał swoją premierę w 2012 roku. Przez wielu użytkowników jest często określany jako zwinna i mocna maszyna o prostej, kompaktowej konstrukcji. Maszyna dysponuje silnikiem 50,8 i napędem 4x4. Jest dosyć wąska - jej rozstaw to zaledwie 145 cm, a mimo to została wyposażona w przestronną kabinę, w której zainstalowano płaską po

REKLAMA

Kubota M5111 – niepozorna maszyna, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę!

Redakcja - Technika 3 czerwca 2023 chat-icon1

Ciągnik Kubota M5111 to godny następca modeli M8560 i M9960. Umiejętnie łączy wysokie osiągi i wygodne manewrowanie z dbałością o surowe normy emisji spalin.

Jako jedna z nielicznych maszyn wykorzystuje system Common Rail z katalizatorem SCR, dzięki czemu pozwala na pełną optymalizację zużycia paliwa. To dobre rozwiązanie, które może być wykorzystane w technologii rolnictwa precyzyjnego. Ciągnik dysponuje skrzynią biegów z 36 przełożeniami do przodu i do tyłu, co znacznie ułatwia jej obsługę.

Kubota M5111 – czym różni się od poprzednich modeli japońskiego producenta?

Ciągnik Kubota M5111 to maszyna należąca do serii M5001, która powstała, aby zastąpić wysłużone modele M8560 oraz M9960. Wszystkie te maszyny łączy wspólny typ silnika, jednak nowe ciągniki zostały wyposażone w technologie spełniające surowe normy Stage IV Final. Dodatkowym usprawnieniem jest układ SCR, zwiększający absorbcję niebezpiecznych tlenków azotu na w pełni biodegradowalne frakcje azotu i pary wodnej.

REKLAMA