1/2

Byk poturbował śmiertelnie swojego właściciela

Napisał  Paź 16, 2019

W minioną sobotę 12 października 2019 roku w godzinach popołudniowych w miejscowości Szczepkowo – Borowe gm. Janowiec Kościelny (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do nieszczęśliwego wypadku - byk poturbował swojego właściciela.

Pomimo podjętej reanimacji przez ratowników medycznych 52 – letni mężczyzna zmarł w wyniku doznanych obrażeń,

Zdarzenie miało miejsce w sobotnie popołudnie około godziny 17:00. Gospodarz z miejscowości Szczepkowo – Borowe poszedł na pastwisko aby przyprowadzić byka do zagrody. Długa nieobecność mężczyzny zaniepokoiła jego matkę, która poprosiła sąsiada, aby ten poszedł sprawdzić czy nic się nie stało. Sąsiad zastał biegającego po pastwisku byka i leżącego na ziemi poturbowanego 52 – latka. Natychmiast wezwał pomoc dzwoniąc na nr alarmowy 112.

Na miejscu wypadku szybko pojawili się strażacy, policjanci i ratownicy medyczni oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Niestety obrażenia, których doznał mieszkaniec Szczepkowa – Borowego okazały na tyle poważne, że mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

Byk był na tyle pobudzony, że mieszkańcy wsi wraz w przybyłymi służbami nie mogli sobie z nim poradzić. W związku z powyższym agresywne zwierzę pod nadzorem lekarza weterynarii zabezpieczyła lokalna firma zajmująca się skupem i transportem bydła. Zwierzę zostało odizolowane i poddane obserwacji.

Okoliczności zaatakowania i poturbowania gospodarza na razie nie są znane. Policja prowadzi czynności w tej sprawie.

(rpf) pp / Źródło: KPP w Nidzicy

Udostępnij:

Skomentuj