23.7°C

1/4

Wjechali w tył kombajnu. Zginęli na miejscu

Napisał  Sie 02, 2020

Kombajn zbożowy Claas, który kilkadziesiąt minut wcześniej zakończył prace polowe przemieszczał się drogą publiczną, którą w tym samym kierunku jechał kierowca samochodu osobowego Audi, który z niewyjaśnionych przyczyn wjechał w tył kombajnu.

Na miejscu zginął kierowca oraz pasażer osobówki. Kombajnista to 29-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w chwili wypadku był trzeźwy. Policjanci tarnowskiej komendy oraz prokurator w ramach prowadzonego postępowania wyjaśniają jak doszło do tego tragicznego wypadku.

Kilkugodzinne czynności na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego, jakie prowadzili policjanci wspólnie z Prokuratorem Rejonowym z Dąbrowy Tarnowskiej, pozwoliły na zebranie materiału dowodowego, który pozwoli odpowiedzieć na pytanie, dlaczego do niego doszło.

Konieczna była pomoc strażaków, którzy musieli wycinać elementy karoserii, aby móc uwolnić zakleszczonych dwóch mężczyzn.

Jadący osobówką to 33-letni kierowca oraz 53-letni pasażer. Przed śledczymi jeszcze długie tygodnie pracy, między innymi z biegłymi z zakresów patomorfologii oraz rekonstrukcji wypadków drogowych.

Z uwagi na okres letni i czas intensywnych prac polowych, wraz z policjantami apelujemy o rozwagę, a także zachowanie trzeźwości przy obsługiwaniu maszyn rolniczych.

(rpf) kp / Źródło: KMP Tarnów

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia