-3.3°C

Zmiana koloru – sposób złodziei na skradziony ciągnik rolniczy fot. KPP Szamotuły

Zmiana koloru – sposób złodziei na skradziony ciągnik rolniczy

Napisał  Wrz 04, 2020

Pomalowanie skradzionego ciągnika rolniczego na inny kolor miało być sposobem na ukrycie, że maszyna została wcześniej skradziona. Plan się nie powiódł, bo szamotulscy kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanych o kradzież ciągnika rolniczego. Podejrzanym grozi nawet 5 lat więzienia.

Na trop złodziei ciągnika rolniczego skradzionego nocą 31 lipca 2020 roku we Wronkach (woj. wielkopolskie) natrafili kryminalni z Szamotuł w ubiegłym miesiącu. Pokrzywdzony poniósł straty w wysokości około 8 tysięcy złotych. Nie podejrzewał kto mógł dokonać kradzieży.

Po natrafieniu na trop podejrzanych, w ubiegłym miesiącu, kryminalni z Szamotuł pojechali do miejsca zamieszkania jednego z nich. 18-letni mieszkaniec gminy Szamotuły zaskoczony „wizytą” kryminalnych, miał w garażu zaparkowany skradziony ciągnik, który był świeżo pomalowany na inny kolor.

Jak się okazało, w garażu znajdował się też drugi z mężczyzn podejrzewany o współudział w kradzieży. 26-letni mieszkaniec tej samej gminy próbował ukryć się za stojącą w garażu bryczką.

Jego zachowanie nie odniosło jednak zamierzonego skutku i jego obecność nie umknęłą policjantom. Jeszcze tego samego dnia, funkcjonariusze pojechali też zatrzymać 37-letniego mieszkańca gminy Szamotuły, który miał być "zamieszany" w sprawę.

Wszyscy trafili do „policyjnego aresztu”. Skradziony ciągnik został zabezpieczony i mógł wrócić do właściciela. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Za kradzież polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

(rpf) kp / Źródło: KPP Szamotuły

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia