22,2°C

reklama
reklama
1/12

Groźne zderzenie ciężarówki z ciągnikiem rolniczym

Napisał  Maj 08, 2021

Do zderzenia samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym doszło 4 maja 2021 roku w miejscowości Wysiadłów (woj. Świętokrzyskie, powiat sandomierski, gmina Wilczyce).

Zgłoszenie o wypadku drogowym wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Sandomierzu, OSP Wysiadłów i OSP Łukawa. Po dojeździe na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów, samochodu ciężarowego oraz ciągnika rolniczego, którymi podróżowali tylko kierowcy.

- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło, gdy kierowca ciągnika rolniczego popełniał wykroczenie usiłując skręcić na podwójnej linii ciągłej, zaś kierujący ciężarową scanią także popełniając wykroczenie próbował wyminąć ciągnik na podwójnej linii ciągłej. Pojazdy spotkały się na środku pasa drogowego i doszło do zderzenia. Do szpitala pojechał 43-letni kierowca ciągnika rolniczego - przekazała Paulina Kalandyk z sandomierskiej policji.

Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala na dalsze badania.

- Dalsze działania strażaków polegały na uszczelnieniu w samochodzie ciężarowym zbiornika z paliwem, który uległ uszkodzeniu i przepompowaniu paliwa do zastępczych beczek w celu ograniczenia wycieku. Po czynnościach przeprowadzonych przez Policję ratownicy dokonali sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych – informuje młodszy aspirant Jacek Smyk

(rpf) kp / Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama