fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna

IMGW ostrzega przed gwałtownym wzrostem stanów wód. Możliwe lokalne podtopienia

Napisał  Sie 23, 2021

Początek tygodnia rozpoczął się intensywnymi opadami deszczu w centralnej i południowej Polsce. Już teraz IMGW wydała ostrzeżenia I stopnia przed możliwymi podtopieniami.

Ostrzeżenia dotyczą województw lubuskiego, wielkopolskiego, wschodniej części łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W zależności od regionu mogą wystąpić lokalne, gwałtowne i na ogół krótkotrwałe wzrosty stanów wody do strefy wody wysokiej. Niewykluczone są przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych. Możliwe lokalne podtopienia. Najintensywniej będzie padać w województwie lubuskim, dolnośląskim i lubelskim.

W poniedziałek i wtorek) na południu i w centrum kraju zachmurzenie będzie całkowite i duże z opadami deszczu oraz z lokalnymi burzami. Opady chwilami mogą być intensywne. Z kolei na północy kraju będzie słonecznie i tam bez opadów. W całym kraju chłodniej, temperatura maksymalna wyniesie od 17°C do 22°C. Przejściowo wzrośnie także prędkość i porywistość północno-wschodniego wiatru.

W kolejnych dniach tygodnia zachmurzenie będzie zmienne, z przelotnymi opadami deszczu, a w sobotę ponownie z burzami na południowym zachodzie. Temperatura powietrza wyniesie od 15°C do 20°C. Niższe temperatury powietrza są prognozowane także na godziny nocne; w nocy z wtorku na środę temperatura na przeważającym obszarze kraju spadnie poniżej 10°C, a na Suwalszczyźnie chwilami będzie około 5°C.

(rpf) jp / Źródło: IMGW

Udostępnij:

Skomentuj