13,2°C

reklama
reklama
1/5

Opłakane skutki zderzenia sportowego auta z ciągnikiem rolniczym

Napisał  Wrz 06, 2021

Siła uderzenia była tak duża, że samochód osobywy – Peugeot RCZ miał całkowicie rozbity przód, a ciągnik rolniczy z zaczepioną maszyną został zepchnięty do przydrożnego rowu. To efekt najechania przez osobówkę na tył traktora marki Ursus z zaczepionym agregatem.

Zdarzenie miało miejsce 28 sierpnia 2021 roku tuż przed godziną ósmą rano na drodze krajowej numer 92 między Pniewami a Chełmnem (w pobliżu McDonalda w Janikowie). W wypadku tym zostały poszkodowane trzy osoby – kierowca i pasażer z auta osobowego oraz 4-letnie dziecko podróżujące z prowadzącym ciągnik rolniczy.

Po zderzeniu ciągnik rolniczy wylądował w przydrożnym rowie a samochód osobowy ustawił się w poprzek drogi. Na czas pierwszych działań przybyłych służb ratunkowych droga została całkowicie zablokowana, kierowcy musieli skorzystać z objazdów wyznaczonych przez policję, a przez kilka kolejnych godzin ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo.

Na miejsce do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Szamotułach, zastępy OSP Pniewy, OSP Turowo oraz OSP Podrzewie.

W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (19 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Wypadki rolnicze zdarzają się nie tylko w gospodarstwie ale i podczas dojazdów do pól. Apelujemy o ostrożność do wszystkich użytkowników ruchu drogowego, zwracajmy szczególną uwagę na maszyny i pojazdy rolnicze.

(rpf) pp / Źródło: KP PSP Szamotuły

Udostępnij:

Skomentuj