13,2°C

reklama
reklama
1/4

Wielkopolska: Rolnicy ratowali stodołę razem ze strażakami

Napisał  Wrz 12, 2021

Pożar w gospodarstwie rolnym to sytuacja nie do pozazdroszczenia, szczególnie wtedy gdy mamy do czynienia z pożarem stodoły wypełnionej słomą po żniwach, a w sąsiednich zabudowaniach gospodarczych są zwierzęta.

Ogień pojawił się 9 września 2021 tuż przed godziną 16:00 w Mokronosach (województwo wielkopolskie, powiat wągrowiecki, gmina Damasławek).

Zagrożenie przeniesieniem pożaru na sąsiednie budynki ze zwierzętami oraz na dom mieszkalny było bardzo realne. Stodoła znajdowała się w ogniu gdy na miejsce zdarzenia przybyły pierwsze zastępy straży pożarnej, istniało zagrożenie przeniesienia ognia na sąsiadującą ze stodołą oborę, a nawet na dom gospodarzy.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do akcji gaśniczej podając wodę na palącą się stodołę oraz asekuracyjnie dla bezpieczeństawa na zagrożone budynki.

Po zlokalizowaniu źródła pożaru strażacy dogaszali palącą się słomę, przy pomocy ładowarek rolniczych słoma wyciągana była z budynku stodoły i wiaty, po czym przewożono ją na pobliskie pole. W celu lepszego dostępu do słomy palącej się wewnątrz stodoły, niezbędne okazało się rozebranie dachu i ścian stodoły.

- Po ugaszeniu pożaru wszystkie pomieszczenia sprawdzone zostały kamerą termowizyjną. Na miejsce zdarzenia przybył przedstawiciel zarządzania kryzysowego gminy Damasławek, który zaoferował organizację ciepłego posiłku dla wszystkich ratowników – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu.

(rpf) pp / Źródło: KP PSP w Wągrowcu

Udostępnij:

1 komentarz

  • ada
    Link do komentarza ada niedziela, 12 wrzesień 2021 19:16

    i dobrze ze sobie ludzie pomagaja bo w tych chorych czasach to kazdy bykiem patrzy jeden na drugiego

Skomentuj