fbpx

Pierwszy od początku roku spadek rejestracji nowych przyczep rolniczych

Napisał  Wrz 08, 2021

W sierpniowym podsumowaniu ilości zarejestrowanych nowych przyczep rolniczych, po raz pierwszy od początku 2021 r. odnotowany został spadek. Jednak w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku, bilans wychodzi na plus o ponad 28 procent.

W sierpniu 2021 r. zarejestrowano 747 szt. nowych przyczep rolniczych. To znacznie mniej niż w lipcu i jest to pierwszy miesiąc od początku tego roku, kiedy notuje się spadek rejestracji w stosunku do poprzedniego miesiąca. Jednak w porównaniu do okresu od stycznia do końca sierpnia 2020 r., w bieżącym roku zarejestrowano w Polsce o 1389 szt. więcej nowych przyczep rolniczych. Oznacza to wzrost o 28,3%.

Liderem na rynku nowych przyczep pozostaje Pronar, który notuje o 495 rejestracji więcej niż rok wcześniej – łącznie 2467 szt., co daje firmie 39,2% udziałów rynkowych. Na kolejnych pozycjach w rankingu znalazły się: Metal-Fach z 862 rejestracjami i udziałami 13,7%, Wielton 566 szt. i 9,0% udziałów, Metaltech – 521 rejestracjii 8,3% udziałów rynkowych.

Województwem o największej ilości rejestracji po ośmiu miesiącach 2021 roku, jest województwo lubelskie z 973 rejestracjami. W województwie mazowieckim zarejestrowano 848 szt. przyczep. Na trzecim miejscu jest województwo wielkopolskie, gdzie zarejestrowano 723 szt. nowych przyczep rolniczych.

Nie ma zaskoczenia również jeśli chodzi o najpopularniejsze modele przyczep. Zestawienie, niezmiennie już, otwiera model Pronar T653/2 z 494 rejestracjami. Na drugim miejscu również znajduje się model marki Pronar – T672 oraz Pronar PT612. Oba te modele notują po 203 rejestracje. Trzecie miejsce z ilością 190 szt. zajmuje model marki Wielton PRS-2/W12 – 164 szt. Kolejna pozycja to model Pronar: PT610 – 162 szt.

Na rynku wtórnym w okresie od stycznia do sierpnia 2021 r. zarejestrowano 3828 szt. przyczep rolniczych. To o 450 szt. więcej niż przed rokiem. Oznacza to, że obecnie notujemy wzrost na rynku wtórnym o 13,3%.

(rpf) jp / Źródło: PIGMiUR

Udostępnij:

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.