REKLAMA

Zarządzanie ryzykiem – ostatni dzień na złożenie wniosku

Redakcja
21.06.2023
chat-icon 0

Dotychczas Agencja zarejestrowała 244 wnioski - najwięcej w świętokrzyskim, podkarpackim i mazowieckim, a zainteresowani mogą wnioskować o przyznanie pomocy finansowej w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem”, realizowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 do 21 czerwca 2023 roku.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Wsparcie jest przeznaczone dla rolników ubezpieczających zwierzęta wybranych gatunków na wypadek wystąpienia salmonellozy. Dofinansowanie może być przyznane hodowcom drobiu, bydła i świń, którzy mają zarejestrowaną działalność produkcyjną. Muszą oni oprócz tego posiadać prawo do nieruchomości, na terenie której prowadzą chów zwierząt. O tę pomoc mogą się też starać producenci rolni, którzy są wspólnikami spółki cywilnej, a po spełnieniu dodatkowych warunków, również przedsiębiorcy zagraniczni, którzy wykonują działalność gospodarczą na terytorium Polski.

Jakie są warunki przyznawania pomocy w ramach „Zarzadzania ryzykiem”?

Przede wszystkim w ramach prowadzonej działalności rolniczej należy mieć podpisaną umowę ubezpieczenia zwierząt od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych zakażeniem bakterią salmonelli. W przypadku drobiu polisa musi dotyczyć co najmniej 1000 sztuk: niosek, kurcząt, gęsi, lub też indyków rzeźnych. Przy hodowli świń wystarczy ubezpieczyć od salmonellozy 14 zwierząt, a jeśli chodzi o hodowlę bydła – co najmniej 4 zwierzęta.

Pomoc jest przyznawana w formie 70 proc. dopłaty do składki, pod warunkiem że z polisy wynika, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 proc. Okres objęty umową nie powinien rozpoczynać się przed 1 kwietnia 2022 r., a zainteresowany dofinansowaniem nie może korzystać z innych dopłat do ubezpieczenia.

Wnioski o pomoc do 21 czerwca przyjmują biura powiatowe Agencji właściwe ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. Dokumenty można składać osobiście, nadać przesyłką rejestrowaną, skorzystać z elektronicznej skrzynki podawczej ePuap. Wniosek można złożyć także za pośrednictwem formularza udostępnionego na Platformie Usług Elektronicznych ARiMR.

(rpf) Źródło: ARiMR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA