REKLAMA

ARR: do jutra przyjmowane są wnioski o pomoc dla producentów trzody i mleka

Jeszcze tylko do jutra mozna skladac do ARR wnioski o pomoc dla producentów mleka i świń. Do podziału jest 245 milionów złotych.

17 marca 2016 chat-icon0

REKLAMA

Do 16 marca zostało złożonych łącznie ponad 100 000 wniosków. Wypełnienie dokumentu jest bardzo proste i bez problemu poradzi sobie z nim samodzielnie każdy rolnk. Jeżeli wnioski zawieraja wszysytkie dane wymagane to sa wprowadzane do systemu informatycznego, po czym są analizowane zgodnie zgodnie z kolejnością zgłoszeń. 

Przypomniamy, że producenci aby ubiegać się o wsparcie, musieli w 2015 roku sprzedać nie mniej niz 15 kg mleka i mieć przyjnaiej 3 krowy. Z kolei hodowcy trzody aby spełnić warunki dofinansowania, nie mogli mieć więcej niż niz 2000 szt. trzody oraz musieli sprzedać w ubiegłym roku conajmniej 3 swinie. Dokladne wypelnienie prostego wniosku przyspieszy wydawanie opinii. ARR ma 3 miesiace na wydanie decyzji, która zostanie wydana do 18 czerwca. 

(dzw)
na podstawie Agrobiznez TVP
fot. agrobrand.pl


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

FPP: Ryzyko przejęcia polskich firm rodzinnych przez podmioty zagraniczne

Redakcja 30 maja 2023 chat-icon1

Alarmujące dane przedstawiła Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) rekomendująca utworzenie programu pomocowego dla przedsiębiorstw prowadzących skup i osuszanie ziarna kukurydzy od polskich rolników. Znaczna ilość suchego ziarna napłynęła od końca 2022 roku z ogarniętej wojną Ukrainy. W konsekwencji praktycznie niemożliwe stało się sprzedanie polskiego ziarna, w szczególności tego, które jest przechowywane w rękawach. Obecnie Cena suchego ziarna kukurydzy to obecnie około 800 złotych za tonę netto. Jak podkreśla FBB, opisane powyżej czynniki spowodowały, że zaległości na rzecz polskich rolników przez firm skupujące mokrą kukurydzę sięgają do 100 do 150 mln zł.

FPP proponuje następujące kryteria programu pomocowego:
- środek pomocowy: rekompensata do wysuszonego ziarna kukurydzy ok. 350 zł./t. (wg. obecnych notowań), które musiało być przechowywane ze względu na brak możliwości szybkiego zbycia (czyli ziarna nabytego po wyższych cenach),
- beneficjenci: przedsiębiorstwa skupujące i osuszające zia

REKLAMA

Instytuty ze wsparciem z KPO na rozbudowę potencjału badawczego

Redakcja 30 maja 2023 chat-icon0

Placówki te mogą uzyskać dofinansowanie na budowę lub modernizację zaplecza analityczno-laboratoryjnego oraz infrastruktury badawczej w sektorze hodowli roślin.

Jak wskazuje MRiRW, wsparcie będzie dotyczyło inwestycji w ramach KPO: A2.4.1 Inwestycje w rozbudowę potencjału badawczego w zakresie wsparcia inwestycji rozbudowy publicznego zaplecza analityczno-laboratoryjnego w sektorze hodowli roślin skierowanego do instytutów nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nabór będzie trwał 30 dni kalendarzowych od 2 czerwca 2023 roku i prowadzony będzie elektronicznie w systemie CST2021 i będzie trwał 30 dni kalendarzowych.

Wsparcie w ramach tego programu będzie można uzyskać na budowę lub modernizację zaplecza analityczno-laboratoryjnego oraz infrastruktury badawczej w sektorze hodowli

REKLAMA