REKLAMA

KE: Przedłużona pomoc dla producentów świń, którzy zaprzestali produkcji w związku z ASF

Redakcja
05.06.2023
chat-icon 1

Po dzisiejszej informacji o prawdopodobnym przedłużeniu przez Komisję Europejską zakazu eksportu z Ukrainy do krajów przyfrontowych kukurydzy, zboża, rzepaku i słonecznika, resort rolnictwa zorganizował briefing dla prasy.

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk poinformował, że zakaz zostanie przedłużony do 15 września, a nie tak jak chciała Polska wraz z krajami w których obowiązuje obecnie embargo na wwóz produktów rolnych z Ukrainy, tj. do końca 2023 roku.

W briefingu uczestniczył również podsekretarz stanu Krzysztof Ciecióra, który  przekazał informację o kolejnej decyzji podjętej w ostatnich dniach przez Komisję Europejską.

- Ta decyzja przedłuża możliwość udzielania pomocy dla producentów świń, którzy zaprzestali tej produkcji w związku z ASF. W tym roku zaplanowaliśmy przeznaczyć kwotę 6 mln złotych, ale mam nadzieję, że tych pieniędzy nie wykorzystamy, bo sytuacja z ASF się poprawia.

poinformował podsekretarz Krzysztof Ciecióra
2023-06-05 Bfiefing prasowy Warszawa

Wiceminister zwrócił również uwagę na fakt, że w tym roku pojawiło się tylko jedne nowe ognisko choroby i w wielu gminach zmniejszono dotychczasowe ograniczenia.

(rzw) Źródło: ARiMR

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


benia 06.06.2023

najpierw pojawiaja sie wirusy a potem jest ratowanie przed wirusami a na koncu wirus wygrywa i jest doplata zebys wogole przestal chodowac :-(

1 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA