-0.7°C

reklama
reklama
„Piątka dla zwierząt” w sejmowej zamrażarce? fot. Paweł Pąk

„Piątka dla zwierząt” w sejmowej zamrażarce?

Napisał  Paź 28, 2020

Dziś miało odbyć się głosowanie nad poprawkami do kontrowersyjnej ustawy o ochronie zwierząt. Jednak posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która miała zajmować się poprawkami wprowadzonymi do projektu przez Senat, zostało odwołane.

Od odwołaniu posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi czytamy na stronie Wielkopolskiej Izby Rolniczej: „Jako ustawowi reprezentanci wielkopolskich rolników, w dniu 23 września br. wystąpiliśmy z pisemnym stanowiskiem w sprawie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt do wszystkich Parlamentarzystów Ziemi Wielkopolskiej (...) W związku z tym, że odpowiedzi na nasze pismo udzielił tylko poseł Killion Munyama, w dniu 22 października br., Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej ponowił wystąpienie do wielkopolskich posłów, prosząc o deklarację na piśmie w kwestii dalszego głosowania, kiedy nowelizacja ustawy ponownie trafi pod obrady Sejmu.

W dniu 27 października br. nadeszła informacja, że kontrowersyjna nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt trafiła do sejmowej zamrażarki. Posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która miała się zajmować poprawkami do nowelizacji „Piątki dla zwierząt”, wprowadzonymi do projektu przez Senat, zostało odwołane.

To jednak nie zwalnia rolników z czujności w tej sprawie, bo projekt z zamrażalki w dowolnym czasie może wrócić pod obrady Sejmu”.

(rpf) jp / Źródło: WIR

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia