fbpx
Przyjmowanie wniosków na „duże przetwórstwo” przedłużone do 29 grudnia. Kto może otrzymać dofinansowanie? fot. Adobe Stock

Przyjmowanie wniosków na „duże przetwórstwo” przedłużone do 29 grudnia. Kto może otrzymać dofinansowanie?

Napisał  Lis 26, 2021

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała o przedłużeniu do 29 grudnia 2021 r. będą przyjmowane wnioski o „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” w ramach tzw. dużego naboru z PROW 2014-2020.

Kto może wnioskować do dofinansowanie?

Pomoc skierowana jest do przedsiębiorstw wytwarzających pasze bez GMO i specjalizujących się w produkcji i sprzedaży ziół. O pomoc mogą wnioskować również podmioty, które prowadzą działalność w zakresie przetwarzania i sprzedaży hurtowej ziół. A wnioski o wsparcie mogą składać mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa z tej branży.

Jak i gdzie złożyć wniosek?
Wnioski o wsparcie można składać w oddziałach regionalnych ARiMR osobiście, rejestrowaną przesyłką pocztową, nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP.

Jakiej wysokości dofinansowanie można otrzymać?

Dofinansowanie, jakie można otrzymać, zależy od statusu wnioskodawcy. W przypadku przedsiębiorstw zajmujących się przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu produktów rolnych maksymalne wsparcie wynosi 10 mln zł. Natomiast gdy o wsparcie ubiega się podmiot, który na podstawie odpowiednich przepisów jest związkiem grup producentów rolnych lub zrzeszeniem organizacji producentów, limit to 15 mln zł.

W jakiej formie przyznawana jest pomoc?

Pomoc przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji. Zaliczają się do nich m.in. wydatki na budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności. Wsparcie można otrzymać także na zakup (wraz z instalacją) maszyn lub urządzeń do przetwarzania produktów rolnych, magazynowania ich czy przygotowania do przetwarzania. W takim przypadku dofinansowane mogą być także koszty leasingu zakończonego przeniesieniem prawa własności.

(rpf) kp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj