fbpx
1/3

Pocisk moździerzowy utknął w maszynie rolniczej

Napisał  Kwi 05, 2022

Pocisk moździerzowy to bardzo niebezpieczne znalezisko, mimo upływu kilkudziesięciu lat od zakończenia II Wojny Światowej może stanowić bardzo duże zagrożenie. Każde jego przemieszczenie może spowodować wybuch.

Mężczyzna wykonujący prace polowe w miejscowości Kawice (województwo dolnośląskie, powiat legnicki, gmina Prochowice) poinformował policjantów o znalezionym na swoim polu przedmiocie przypominającym pocisk, który zablokował maszynę podczas pracy.

Zdarzenie miało miejsce 31 marca 2022 roku, i jak informują policjanci, gdyby nie prawidłowa reakcja właściciela posesji, mogłoby dojść do nieszczęścia.

Skierowani na miejsce policjanci legnickiej komendy, potwierdzili to zgłoszenie. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli teren do przyjazdu grupy saperskiej z Głogowa.Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone i zutylizowane przez saperów z Głogowa.

Wraz z policjantami przypominamy, że jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić, a także nie wolno wrzucać ich do ognia, stawu, jeziora czy rowu.

- Miejsce znalezienia należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować odpowiednie służby, w tym Policję – apeluje aspirant Krzysztof Oleniacz KMP w Legnicy.

(rpf) pp / Źródło: KMP Legnica

Udostępnij: