fbpx
Czy pojawi się pomoc w dofinansowaniu miału węglowego dla producentów warzyw, owoców i kwiatów pod osłonami? fot. Adobe Stock

Czy pojawi się pomoc w sprawie miału węglowego dla producentów pod osłonami

Napisał  Lip 07, 2022

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przychylnie odniosło się do wniosku Krajowej Rady Izb Rolniczych dotyczącego cen miału dla producentów warzyw, owoców oraz kwiatów pod osłonami.

W odpowiedzi na wniosek Zarządu KRIR w sprawie dostępności miału węglowego dla producentów prowadzących uprawy pod osłonami, MRiRW w dniu 24 czerwca 2022 r. zwróciło się w tej sprawie do Ministerstwa Aktywów Państwowych, informując co następuje:

- Polska jest jednym z większych producentów owoców i warzyw w Europie i na świecie. Coraz większego znaczenia nabiera również produkcja pod osłonami, a krajowe pomidory, ogórki czy sałata są dostępne dla konsumentów przez cały rok. Udział krajowej podaży warzyw spod osłon w ogólnej produkcji warzyw w ostatnich latach przekraczał 20%. Jednocześnie informuje, że w Polsce jest ok. 5 tys. gospodarstw produkujących kwiaty.

Dorota Beta – zastępa dyrektora Departamentu Rynków Rolnych w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwróciła w w/w sprawie do Jonasz Drabka – Dyrektora Departamentu Górnictwa w Ministerstwie Aktywów Państwowych, zaznaczając, że mając na względzie znaczenie upraw produktów ogrodniczych pod osłonami (w szklarniach i w ogrzewanych tunelach foliowych) zwraca się z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości przychylenia się do wniosku Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych.

(rpf) kp / Źródło: KRIR

Udostępnij:

2 komentarzy

  • farmer
    Link do komentarza farmer poniedziałek, 11 lipiec 2022 21:36

    węgiel w cenie jak za złoto i paliwo również - trzeba iśc do roboty i rzucić gospodarowanie

  • wwe
    Link do komentarza wwe piątek, 08 lipiec 2022 14:42

    niepotrzeba wam pomocy , to tylko emisja CO2

Skomentuj