REKLAMA

Pijany 73-latek najechał na tył ciągnika. Nie żyje jedna osoba

Wypadki podczas pracy w rolnictwie zdarzają się również na drogach publiczych - podczas dojazdu na pola lub transportu.

Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu to bardzo zły pomysł, i nie chodzi tutaj wyłącznie o ryzyko zatrzymania przez policję, co zagraża utratą uprawnień.

fot. Lubelska Policja
14 maja 2022 chat-icon1

REKLAMA
Wypadki podczas pracy w rolnictwie zdarzają się również na drogach publiczych - podczas dojazdu na pola lub transportu.[/caption]

Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu to bardzo zły pomysł, i nie chodzi tutaj wyłącznie o ryzyko zatrzymania przez policję, co zagraża utratą uprawnień.

Piłeś? Nie jedź!

Ryzyko jest o wiele większe, prowadząc pojazd będąc na „podwónym gazie” ryzykujemy zdrowie i życie, własne oraz innych uczestników ruchu drogowego. Na własnej skórze boleśnie przekonał się o tym 73-latek, który kierując samochodem osobowym marki Peugeot najechał na tył jadącego przed nim ciągnika rolniczego.

Zdarzenie miało miejsce 13 maja 2022 roku około godziny 9.00 na drodze wojewódzkiej numer 849 między miejscowościami Babice i Łukowa (województwo lubelskie). Niestety w wyniku zderzenia pasażerka samochodu osobowego pomimo podjętej reanimacji zmarła. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca – mieszkaniec powiatu biłgorajskiego miał 1,5 promila w organizmie.

- 66-letnia pasażerka pomimo podjętej reanimacji w wyniku odniesionych obrażeń  zmarła w szpitalu. Natomiast 55-letni kierowca ciągnika rolniczego w ciężkim stanie został śmigłowcem przetransportowany do szpitala – informuje sierżant sztabowy Joanna Pilarska z KPP w Biłgoraju.

Obecnie Biłgorajscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają szczegóły i dokładne okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Są utrudnienia w płynności ruchu. Droga na czas czynności była całkowicie zablokowana.

Wraz z polocją apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze oraz o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu.

(rpf) pp / Źródło: Lubelska Policja


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


ewa 15 maja 2022

.... I TAK się DZIeją dramaty prawdziwe a wystarczyło nie pić ....

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

Ceny świń: Kolejny tydzień wzrostów na VEZG

Redakcja 9 czerwca 2023 chat-icon0

W notowaniu z 7 czerwca 2023 roku cena skupu tucznika na giełdzie VEZG ustanowiła kolejny rekord wzrastając podobnie jak przed tygodniem o 5 centów do 2,43 euro za kilogram wbc, co w przeliczeniu na złote daje kwotę 10,88 zł. Cena będzie obowiązywać do 14 czerwca 2023 roku.

Z komentarza do aktualnego notowania na VEZG wynika, że na niemieckim rynku popyt przewyższa podaż, co przekłada się na wzrost cen.

(rzw) Źródło: VEZG

REKLAMA

KRUS: 31 maja upływa termin złożenia ważnego zaświadczenia lub oświadczenia

Redakcja 29 maja 2023 chat-icon1

Za 2022 r. wysokość rocznej kwoty granicznej wynosi 3.723 zł. Rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przy równoczesnym prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej (współpracy przy prowadzeniu takiej działalności) ma obowiązek złożenia w Kasie do dnia 31 maja zaświadczenia właściwego urzędu skarbowego albo oświadczenia, że kwota należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej nie przekroczyła rocznej kwoty granicznej - zgodnie z przepisami art. 5a ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników,

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wskazuje, że przekroczenie obowiązującej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej bądź niezłożenie zaświadczenia/oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty granicznej w terminie do 31 maja 2023 r. będzie skutko

REKLAMA