9.6°C

reklama
reklama
„Nasza wiejska przyszłość” tematem europejskiego konkursu PROW 2014-2020 fot. Kacper Podlewski

„Nasza wiejska przyszłość” tematem europejskiego konkursu PROW 2014-2020

Napisał  Gru 11, 2020

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało o rozpoczęciu naboru projektów w ramach trzeciej edycji Rural Inspiration Awards (RIA). Tegoroczny konkurs odbywa się pod hasłem „Nasza wiejska przyszłość” i ma nawiązywać do prac Komisji Europejskiej nad długoterminową wizją dla obszarów wiejskich.

Kategorie tematyczne. Każdego roku nagrody nawiązują do innego tematu. W roku 2021 nacisk kładziony jest na projekty finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 i zawierające dobre praktyki, które promują długoterminową wizję dla obszarów wiejskich.

Konkurs został podzielony na cztery kategorie tematyczne:
- zielona przyszłość,
- cyfrowa przyszłość,
- odporna przyszłość,
- solidarna przyszłość.

Oprócz tego wszystkie wyróżnione projekty biorą udział w internetowym głosowaniu na najlepszy projekt.

Etapy konkursu. Konkurs składa się z dwóch etapów – wszystkie wnioski z Polski składane są do Jednostki centralnej KSOW, która może wybrać do ośmiu wniosków do udziału w drugim, europejskim etapie konkursu prowadzonym przez punkt kontaktowy Europejskiej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD).

Cele konkursu. Lepsza promocja polityki rozwoju obszarów wiejskich i wkładu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) przez zaprezentowanie wkładu, jaki inicjatywy wspierane przez EFRROW już wnoszą w kluczowych tematach, które mają znaleźć się w centrum przyszłej długoterminowej wizji dla obszarów wiejskich.

Promowanie wymiany wiedzy i sieciowania wśród interesariuszy na wsi.

Wspieranie wspólnej pracy KSOW i ENRD, w szczególności w następujących zadaniach:
- zbieranie przykładów projektów na poziomie krajowym;
-promowanie dzielenia się przykładami na poziomie europejskim za pośrednictwem ENRD;
- ułatwianie wymiany tematycznej i analitycznej.

Wkład w prace grupy tematycznej ENRD ds. długoterminowej wizji dla obszarów wiejskich, zorganizowanej przez punkt kontaktowy ENRD w latach 2020–2021.

Jak i do kiedy zgłosić projekt? Zgłoszenia przyjmowane są do 11 stycznia 2021 r. na adresy poczty elektronicznej JC KSOW: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zarówno jako podpisany skan jak i w edytowalnej wersji elektronicznej.

Projekty muszą być zgłaszane za pośrednictwem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, która może złożyć łącznie maksymalnie osiem projektów. Każda krajowa sieć może przesyłać zgłoszenia z czterech kategorii tematycznych i jest odpowiedzialna za nominowanie projektów do najbardziej odpowiedniej kategorii. Projekty należy zgłaszać na formularzu zgłoszeniowym. Wszystkie szczegóły i wytyczne dostępne są na stronie internetowej KSOW: http://ksow.pl/news/entry/16054-zaproszenie-do-udzialu-w-trzecim-europejskim-ko.html.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia