2.5°C

reklama
reklama
Ciężarówka z naczepą przewożąca 198 świń przewróciła się na bok fot. KP PSP Ciechanów

Ciężarówka z naczepą przewożąca 198 świń przewróciła się na bok

Napisał  Sty 16, 2021

Zdarzenie miało miejsce wieczorem 12 stycznia (ok. godz. 20:30) w miejscowości Dukt (woj. mazowieckie, pow. ciechanowski, gm. Glinojeck) na drodze krajowej nr 60.

Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy zastali przewrócony ciągnik siodłowy marki MAN z naczepą. Kierowcy udało się opuścić pojazd przed przybyciem straży pożarnej, odniósł on jedynie niewielkie obrażenia. Jednocześnie z pierwszym zastępem straży pożarnej na miejsce zdarzenia dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego ale kierowca odmówił udzielenia pomocy medycznej.

Wskutek wywrócenia się samochodu ciężarowego na bok cała trzoda chlewna przemieściła się na naczepie przygniatając się nawzajem, natomiast część trzody wypadła z naczepy.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzeniu, oświetleniu terenu akcji. Następnie odłączono zasilanie w uszkodzonym pojeździe oraz zabezpieczono trzodę chlewną, która wypadła z naczepy przed możliwością oddalenia się.

Ratownicy wygrodzili wolny obszar dla oswobodzonych zwierząt i przystąpili do ewakuacji zwierząt z naczepy. Na miejsce przybyli przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, którzy oceniali stan fizyczny zwierząt. Po podstawieniu samochodu zastępczego żywe zwierzęta zostały załadowane i zabrane z miejsca zdarzenia.

Następnie przybyły holownik Pomocy Drogowej postawił przewrócony samochód na koła, wyciągnął z rowu i odholował z miejsca zdarzenia. Na miejsce zdarzenia zadysponowano firmę, zajmującą się utylizacją martwych zwierząt, która miała zabrać martwe osobniki (35 sztuk).

W trakcie działań na miejscu obecny był również mł. bryg. Tomasz Gajewski Komendant Powiatowy PSP w Ciechanowie oraz Łukasz Kapczyński Burmistrz Miasta Glinojeck. W działaniach trwających 7h26min udział brało sześć zastępów straży pożarnej.

(rpf) jp / Źródło: KP PSP Ciechanów / Opracowanie: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia