fbpx
Chcieli kupić nawozy - stracili 400 tysięcy złotych fot. Adobe Stock

Chcieli kupić nawozy - stracili 400 tysięcy złotych

Napisał  Kwi 03, 2022

Możliwość zakupu nawozów sztucznych w okazyjnej cenie i przy dostępności od ręki to w dzisiejszych czasach nie lada gratka. Okazuje się, że niestety atrakcyjna oferta niekiedy okazuje się oszustwem.

Właściciel firmy rolniczej, który chciał kupić nawozy sztuczne stracił ponad 400 tysięcy złotych po tym gdy pomimo przelania pieniędzy rzekomej firmie zajmującej się ich sprzedażą, do chwili obecnej pokrzywdzony nie otrzymał zamówionego towaru, ani też zwrotu gotówki. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku podczas zakupów na odległość.

Wczoraj do bielskich policjantów zgłosiła się przedstawicielka firmy rolniczej z powiatu bielskiego i poinformowała o oszustwie podczas zakupu nawozów sztucznych. Kobieta powiedziała, że w połowie marca skontaktował się z nimi telefonicznie mężczyzna. Rozmówca podał się za przedstawiciela firmy handlującej nawozami sztucznymi i zaoferował do sprzedaży towar. Właściciel firmy postanowił kupić u niego nawozy na łączną kwotę ponad 400 tysięcy złotych. Zgodnie z ustaleniami, towar miał być dostarczony do kupującego po wpłaceniu przez niego całej kwoty. Po konsultacji z pracodawcą, pracownicy firmy wpłacili żądaną kwotę ponad 400 tysięcy złotych na konto podane przez mężczyznę i oczekiwali na dostarczenie zamówionego towaru. Niestety zamówione nawozy nie dotarły do powiatu bielskiego, a po pewnym czasie kontakt ze sprzedającym „urwał się”.

Policjanci apelują o rozsądek przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych. Warto być czujnym i ostrożnym, aby nie dochodziło do takich sytuacji.

(rpf) pp / Źródło: KPP Bielsk Podlaski

Udostępnij:

Skomentuj