fbpx
1/5

Seryjny podpalacz odpowiedzialny m.in. za spalenie sprzętu rolniczego zatrzymany – to były strażak ochotnik

Napisał  Sie 13, 2022

24-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z sekcji kryminalnej w Puławach, jest odpowiedzialny za seryjne podpalenia na terenie gminy Kazimierz Dolny. W wyniku pożarów spłonęły stodoły ze sprzętem rolniczym, pustostany i nieużytki rolne. Sprawca podpaleń, którym okazał się były strażak ochotnik.

Rozpracowywanie sprawy licznych pożarów, do których dochodziło na terenie gminy Kazimierz Dolny, trwało przez ostatnich kilka miesięcy. Najczęściej płonęły drewniane i niezamieszkałe budynki, takie jak pustostany, czy stodoły ze znajdującym się wewnątrz sprzętem rolniczym. Podpaleniu uległ także dawny ośrodek wypoczynkowy.

Działania operacyjne policjantów zostały zwieńczone sukcesem, bowiem ryminalni wytypowali osobę, która stoi za tymi podpaleniami.

- To 24-letni letni mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny, jak się okazało, były strażak ochotnik. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj policjanci doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Puławach, gdzie usłyszał 5 zarzutów dotyczących podpaleń i spowodowania strat wielkich rozmiarów – informuje starszy sierżant Małgorzata Okoń puławskiej policji.

Młody podpalacz przyznał, że podpalał bo był zafascynowany działaniami strażaków, a począwszy od pierwszego zdarzenia starał się, by podejrzenia nie padły na jego osobę. Nie potrafił  jednak powiedzieć co nim kierowało i skąd brały się pomysły następnych podpaleń.

Tymczasem policjanci doprowadzili młodego mężczyznę do sądu i wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Za popełnione czyny grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(rpf) pp / Źródło: Policja

Udostępnij: