fbpx
1/7

Kłecko: Wypadek ciężarówki przewożącej półtusze wieprzowe

Napisał  Lis 05, 2022

Zdarzenie, które miało miejsce 2 listopada 2022 roku tuż przed godziną 22.00 w miejscowości Kłecko Kolonia (województwo wielkopolskie, powiat gnieźnieński, gmina Kłecko) spowodowało czasową całkowitą blokadę drogi wojewódzkiej numer 190, a policja musiała zorganizować objazdy.

Informacja o wypadku wpłynęła chwilę później  do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, a na miejsce zdarzenia został natychmiast zadysponowany jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz drugi z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłecku.

Ratownicy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali przewrócony samochód ciężarowy (TIR), który przewoził półtusze trzody chlewnej. Pojazd leżał na boku w poprzek jezdni blokując całkowicie przejazd. Kierującemu pojazdem udało się samodzielnie opuścić kabinę samochodu przed przybyciem służb ratunkowych. Okazało się też, że do wypadku doszło na prostym odcinku drogi.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeprowadzili rozpoznanie ratownicze i oświetlili teren działań, a także udzielili poszkodowanemu kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kierowca pojazdu został też przebadany w karetce przez Zespół Ratownictwa Medycznego przez ratowników medycznych – na szczęście okazało się, że nie wymagał hospitalizacji.

Właściciel firmy transportowej podstawił na teren akcji samochody zastępcze do których została przeładowana zawartość naczepy. Na miejsce przybyła też Specjalistyczna Pomoc Drogowa, która postawiła zestaw na koła i zajęła się jego odholowaniem. Policja zorganizowała objazdy oraz zajęła się ustaleniem dokładnych okoliczności zdarzenia.

(rpf) pp / Źródło: KP PSP Gniezno

Udostępnij: