REKLAMA

Steyr Terrus CVT – najmocniejsza seria austriackiego producenta

Redakcja - Technika
17.05.2018
chat-icon 0

Austriacka marka ciągników rolniczych,Steyr zaprezentowała nową serię ciągnikówTerrus CVT, której można było przyjrzeć się z bliska między innymi podczas ubiegłorocznej edycji targów Agritechnica w Hanowerze.

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Austriacka marka ciągników rolniczych, Steyr zaprezentowała nową serię ciągników Terrus CVT, której można było przyjrzeć się z bliska między innymi podczas ubiegłorocznej edycji targów Agritechnica w Hanowerze.

Tworząc nową serię ciągników, Steyr chciał wprowadzić na rynek maszyny o idealnym stosunku masy do mocy, które idealnie sprawdzałyby się zarówno przy pracach transportowych, jak i polowych. 

W skład serii wchodzą trzy modele wyposażone w wysoce wydajne i niezawodne silniki Ecotech mocy znamionowej wynoszącej 250, 270 lub 300 KM. Turbosprężarka doładowująca o zmiennej geometrii zapewnia samoczynną reaktywność i sama, nawet przy niskiej prędkości obrotowej, bez wysiłku radzi sobie z każdym wyzwaniem. Warto w tym momencie nadmienić, że seria Terrus CVT to najmocniejsze maszyny, jakie dotychczas zostały wyprodukowane przez austriacką firmę.

Steyr chciał stworzyć nie tylko maszyny o dużej mocy, które zapewniałyby maksymalne wykorzystanie czasu pracy, ale również ciągniki, których wygoda i komfort użytkowania, dawałyby operatorowi idealne warunki pracy.

Ciągniki zostały wyposażone także w przekładnię bezstopniową CVT, która wpływa na wysoki poziom dynamiki i płynności jazdy. Inteligentna współpraca podzespołów hydraulicznych i mechanicznych zapewnia natomiast oszczędną eksploatację bez konieczności rezygnacji z doskonałych osiągów. 

Nowe ciągniki austriackiego producenta są w stanie w pełni wykorzystać swoją moc podczas praktycznej pracy. Wał odbioru mocy przenosi moc silnika w maksymalnie efektywny sposób. Tylny wał obsługuje 4 prędkości obrotowe, a dostępny na życzenie klienta wał przedni 2 prędkości i osiągają standardową prędkość obrotową na poziomie 1000 obr./min. już przy prędkości obrotowej silnika wynoszącej zaledwie 1853 obr./min.

Układ hydrauliczny wykrywający obciążenie oparty jest na tłoczkowej pompie osiowej o zmiennej wydajności, która posiada natężenie przepływu na poziomie 223 l/min.

Dodatkowe akcesoria takie jak podłokietnik Multicontroller, czy system zarządzania skrętem na uwrociach Easy-Tronic II oraz inteligentny system zapobiegający blokadzie kół z wieloma funkcjami dodatkowymi znacząco podnoszą funkcjonalność maszyn.

Terrus CVT to również wygoda. Kabina nowej serii to miejsce pracy, w którym operator może czuć się komfortowo w każdej sytuacji. Wszystko za sprawą niskiego poziomu hałasu, wynoszącego zaledwie 69 dB(A), ergonomicznego ustawienia fotela i kierownicy, precyzyjnej regulacji klimatyzacji oraz doskonale zaprojektowanego układu zawieszenia zapewniają, który daje maksymalny komfort użytkownikowi.

Kabina została zaprojektowana tak, aby zapewnić operatorowi maksymalną widoczność we wszystkich kierunkach, a pakiet świateł roboczych LED zapewnia doskonałą widoczność również po zmroku.

(rtr) kp, na podstawie materiałów Steyr

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA