17°C

Valmet 6100 - Nieco zapomniany, ale robiący wrażenie 28-latek fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Valmet 6100 - Nieco zapomniany, ale robiący wrażenie 28-latek

Napisał  Maj 31, 2020

Ciągnik rolniczy Valmet 6100 produkowany był w latach dziewięćdziesiątych przez fińską firmę Valmet, która z czasem przekształciła się w Valtrę.

Od wydania premierowego egzemplarza modelu 6100 minęło w tym roku już 28 lat, ale ciągnik ten cały czas robi wrażenie i jeżeli wyobrazilibyśmy sobie, że mamy obecnie rok 1991, to śmiało moglibyśmy mówić o wielkim hicie.

Valmet 6100 był pierwszym ciągnikiem fińskiego producenta, który trafił na rynek niemiecki. Pierwszym właścicielem tego modelu w Niemczech była rodzina Nussbeck, która kupiła ciągnik 28 lat temu i do dziś używa go w swoim gospodarstwie.

Między innymi dlatego podczas targów Agritechnica 2017 w Hanowerze, na stoisku Valtry można było zobaczyć ten właśnie model, który jest własnością rodziny Nussbeck.

Jak widać ciągnik na pierwszy rzut oka wyróżniał się przede wszystkim bardzo nowoczesnym, jak na tamte czasy wyglądem. Największym atutem fińskiego ciągnika były jednak wysokie parametry silnika.

Zamysłem producentów było stworzenie silnej i wydajnej maszyny, która z powodzeniem obsługiwałaby duże i średnie gospodarstwa, a posiadający 80 KM model 6100, potrafił sprostać tym oczekiwaniom.

Valmet 6100 był swego czasu obiektem pożądania wielu rolników i do dnia dzisiejszego posiada liczne grono fanów.

(rtr) KP

reklama