REKLAMA

Wyróżniono innowacyjne rozwiązania marki New Holland

Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów z Branży Rolniczej i Nauk Biologicznych (ASABE) przyznało systemowi wprowadzania ustawień w kombajnie IntelliSense™ i inteligentnemu układowi hamulcowemu przyczepy marki New Holland nagrody AE50 za rok 2019.

fot. New Hollan
Redakcja - Technika 18.12.2018 chat-icon0

REKLAMA

Ufundowane przez magazyn Stowarzyszenia „Resource” nagrody są przyznawane za najbardziej innowacyjne w danym roku rozwiązania konstrukcyjne w produktach lub systemach dla branży przetwórstwa żywności i rolnictwa. Jest to najnowsze wyróżnienie w gronie licznych nagród przyznanych na całym świecie tym dwóm przełomowym rozwiązaniom marki New Holland w uznaniu ich zalet dla rolników.

Proaktywny, automatyczny system wprowadzania ustawień w kombajnie - IntelliSense™, który stanowi wyposażenie kombajnu CR Revelation marki New Holland wprowadza automatyzację pracy na nowy poziom i pomaga operatorowi utrzymać maksymalną wydajność przy minimalizacji strat i ilości uszkodzonego ziarna.

Dzięki niemu kombajn może wprowadzać modyfikacje co 20 sekund, mając do wyboru 280 milionów możliwości i wykorzystując do tego celu najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne takie jak pierwszy w historii czujnik obciążenia sit, kamerę detekcyjną ziarna Grain Cam™ najnowszej generacji i elektrycznie regulowane łopatki klatki rotora.

Ów przełomowy system pozwala klientom znacznie zwiększyć produktywność poprzez zwiększenie wydajności dziennej, ograniczenie ilości uszkodzonego ziarna i poprawę jego jakości. Posiada również wiele zalet istotnych dla operatora: ogranicza liczbę wymaganych decyzji, poprawia komfort i pewność pracy operatora, zmniejsza jego zmęczenie i daje do dyspozycji prostszy interfejs użytkownika.

Inteligentny układ hamulcowy przyczepy jest innowacyjnym rozwiązaniem do automatycznego sterowania pneumatycznymi hamulcami przyczepy. Został on opracowany z myślą o ciągnikach New Holland T7 AutoCommand i T6 AutoCommand.

Zapewnia on stabilność przy hamowaniu ciągnika z przyczepą, szczególnie na śliskiej powierzchni, i zwiększa stabilność dzięki ograniczeniu ryzyka kolizji przyczepy z ciągnikiem. Układ zapewnia synchronizację procesu hamowania ciągnika i przyczepy przy redukcji prędkości jazdy ciągnika z wykorzystaniem bezstopniowej przekładni napędowej.

Odbywa się to poprzez pomiar prędkości hamowania ciągnika i automatyczne włączenie pneumatycznych hamulców przyczepy oraz modulację ich działania, aby osiągnąć taką samą prędkość hamowania przyczepy. Zapewniane przez inteligentny układ hamulcowy przyczepy sterowanie siłą hamowania i jej synchronizacja, sprawiają, że droga hamowania zespołu ciągnika i przyczepy jest taka sama jak w przypadku hamowania samego ciągnika.

Firmy z całego świata wysyłają zgłoszenia do corocznego konkursu organizowanego przez ASABE, w którym międzynarodowe grono ekspertów technicznych wybiera maksymalnie 50 najlepszych produktów do wyróżnienia nagrodą AE50. Jury konkursu wybiera innowacyjne produkty, które wnoszą największy wkład w postęp technologiczny w rolnictwie i przemyśle spożywczym.

(rtr) jp / źródło: New Holland


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA