REKLAMA

Zespół ds. rynku owoców i warzyw zostanie powołany przez resort rolnictwa

Redakcja
03.02.2024
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

fot. MRiRW
REKLAMA

O tym, jak wesprzeć krajowych producentów owoców i warzyw szef resortu rolnictwa Czesław Siekierski rozmawiał podczas spotkania z przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Mirosławem Maliszewskim, pełniącego również funkcję prezesa Związku Sadowników RP.

Poruszona została tematyka dotycząca aktualnej sytuacji na rynku owoców i warzyw. Przy tym szczególnie skupiono się na jabłkach i owocach miękkich. Rozmawiano głównie o liberalizacji wymiany handlowej pomiędzy krajami Unii Europejskiej a Ukrainą.

O tym, że należy zabezpieczyć krajowy rynek owoców i warzyw przed nadmiernym napływem produktów z Ukrainy mówił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski.

– Aby wzmocnić pozycję naszego sadownictwa, trzeba zablokować dopływ tych artykułów spoza UE i dobrze zorganizować rynek – powiedział szef resortu rolnictwa, dodając, że należy popracować nad stabilizacją rynku owoców i warzyw oraz działać na rzecz obniżenia kosztów produkcji i poprawić możliwości zbytu.

Minister podkreślił też, że w kontekście sadownictwa powinna pojawić się możliwość powiązania produkcji jabłek z przetwórstwem i handlem, aby sadownicy mieli swój udział także w przetwarzaniu owoców.

Spotkanie i rozmowy okazały się bardzo pomocne, bowiem w czasie ich trwania podjęto decyzję o powołaniu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zespołu ds. rynku owoców i warzyw. W rozmowie uczestniczył także sekretarz stanu Stefan Krajewski. Pracami Zespołu ds. rynku owoców i warzyw będzie kierował Mirosław Maliszewski.

(rpf) Źródło: MRiRW

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA