fbpx
Zakończyły się tegoroczne aukcje koni arabskich fot. Pride Of Poland

Zakończyły się tegoroczne aukcje koni arabskich

Napisał  Sie 17, 2021

Zakończyło się coroczne święto konia arabskiego. Zamknęła je Letnia Aukcja Koni Arabskich Summer Sale, na którą wystawiono 19 koni – 16 klaczy i trzy ogiery. Wszystkie konie z tej aukcji sprzedano. Za 19 koni uzyskano kwotę 254 tys. euro.

Zakończyła się również aukcja Pride of Poland. – Tegoroczna aukcja Pride of Poland to sukces polskiej hodowli koni arabskich – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

52. aukcja Pride of Poland przyniosła hodowcom prawie 1,6 mln euro. Tyle zapłacono za czternaście sprzedanych arabów. Prezes Polskiego Klubu Wyścigów konnych Tomasz Chalimoniuk podkreślił, że takiego wyniku jeszcze nie było – sprzedano 14 z 16 wystawionych koni.

W obu akacjach sprzedano konie za 1,852 tys. euro.

Hodowcy mówią, że była to aukcja na najwyższym poziomie, że jesteśmy światowym punktem na mapie hodowli koni arabskich – mówił minister Grzegorz Puda podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. – To jest nasza duma narodowa i zrobię wszystko, aby tego typu wydarzenia i hodowle wspierać.

Minister podkreślił także rolę jaka w hodowli koni czystej krwi arabskiej odgrywają hodowcy prywatni: – To bardzo ważne, że konie, których potencjał historycznie wywodzi się z naszych polskich stadnin, rozwijają się również w hodowlach prywatnych. Należy zrobić wszystko, aby hodowle koni arabskich w Polsce odbudowywać, przywracać, wspierać – mówił minister Grzegorz Puda i zapewnił, że wszystkie polskie stadniny mogą liczyć na wsparcie resortu rolnictwa.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

Udostępnij:

Skomentuj