REKLAMA

ARiMR: Wznowienie nieoprocentowanych pożyczek dla producentów świń z obszarów ASF na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych

Agencja Resturukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, po zwiększeniu środków w planie finansowym na 2022 rok, wznowiła udzielanie producentom świń, którzy utrzymywali te zwierzęta na obszarach ASF, nieoprocentowanych pożyczek na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych.

Redakcja - Prawo i Finanse 11.05.2022 chat-icon0

REKLAMA
Wypłata środków następuje Ich do 30 dni od dnia udzielenia pożyczki. Tę formę pomocy uruchomioono w ARiMR w 2017 roku, a dotychczas Agencja udzieliła 910 pożyczek na kwotę nieco ponad 187 mln zł, natomiast w samym tylko 2022 roku zainteresowanym przyznano 157 pożyczek na łączną kwotę 45 mln złotych.

Na jaki okres udzielana jest pożyczka?

Maksymalny okres spłaty takiej pożyczki to 10 lat, a jej wysokość uzależniona jest od kwoty zobowiązań cywilnoprawnych, liczby stad oraz średniorocznej liczby świń utrzymywanej w 2018 r. w danym stadzie, a także wysokości dostępnego limitu pomocy de minimis.

Kiedy można wnioskować o pożyczkę?

Nabór wniosków o pożyczkę prowadzony jest w trybie ciągłym. Wnioski składane są do Kierownika Biura Powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta świń.

Jaki jest koszt udzielenia pożyczki?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie pobiera prowizji za udzielenie pożyczki, która jest nieoprocentowana. To wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie. Spłata zobowiązania następuje w ratach miesięcznych albo kwartalnych w terminach i kwotach określonych w harmonogramie, stanowiącym załącznik do umowy zawieranej pomiędzy ARiMR a Pożyczkobiorcą.

(rpf) kp / Źródło: ARiMR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA