REKLAMA

Ciągnik rolniczy rozbity po zderzeniu z busem

Siła uderzenia była tak duża, że ciągnik rolniczy został dosłownie wciśnięty do rowu. To skutki uderzenia w tył traktora przez samochód osobowy typu bus.

fot. OSP Borzęcin Górny
23 stycznia 2022 chat-icon1

REKLAMA
Zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 18.00 w środę 19 stycznia 2022 roku na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Czarny Sad (woejwództwo wielkopolskie, powiat krotoszyński, gmina Koźmin Wielkopolski) doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem dostawczym.

Kierująca samochodem osobowym kobieta nie zachowała należytej ostrożności i doprowadziła do uderzenia w tył ciągnika rolniczego. W wyniku zderzenia ciągnik wpadł do rowu i przewrócił się na bok. W pojazdach biorących udział w zdarzeniu podróżowały łącznie cztery osoby, w których jedna wymagała opieki medycznej na miejscu, przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przewiezieniu rannego do szpitala. Pozostali trzej uczesticy zdarzenia nie zostali poszkodowani i nie wymagali pomocy medycznej.

Dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponował do zdarzenia dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostki OSP Czarny Sad i OSP Rozdrażew, które zabezpieczały teren działania. W pojazdach zostały odłączone akumulatory, strażacy wspierali też policjantów w kierowaniu ruchem do czasu uprzątnięcia z drogi skutków wypadku.

REKLAMA
(rpf) pp/ Źródło: OSP Borzęcin Górny


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


farmer 23 stycznia 2022

CO ONE TAK się wciagle rozwalaja te tratkory co chwila cos jak nie w rowie to na drzewie albo w scianie domu czy na płocie

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

Robert Telus: Problemem jest zachęcenie rolników do sprzedaży przy spadających cenach światowych

Redakcja 20 maja 2023 chat-icon1

Wyznacznikiem cen zboża w Europie jest paryska giełda MATIF, a obecnie są one najniższe od trzech lat – dodał minister, przypominając o podjętych ostatnio przez Radę Ministrów decyzjach dotyczących podwyższenia stawek dopłat do sprzedawanego zboża, dodał też, że dopłata do sprzedanej od 15 maja pszenicy osiągnęła historyczny poziom 3025 zł na hektar, co po przeliczeniu daje około 550 zł dopłaty do tony pszenicy sprzedanej w tym czasie.

Wcześniej proponowane stawki dopłat do zbóż sprzedanych od 1 grudnia 2022 r. wzrosły o około 100 proc. Zmieniono również zapisy, dzięki którym dopłaty niezależnie od wielkości gospodarstwa, przysługują do pierwszych trzystu hektarów. Tak samo rozwiązana została kwestia dopłat do zakupu nawozów. Kolejnym rozwiązaniem wspomnianym przez ministra są niskooprocentowane kredyty dla rolników.

– Nie ma problemu ze zbytem zboża za granicę, czy też z załadunkiem w portach, ale jest

REKLAMA

Grypa ptaków – pierwszy przypadek wirusa w historii brazylijskiego drobiarstwa

Super Visor 21 maja 2023 chat-icon2

Agencja Reuters donosie, że wirus grypy ptaków u dzikiego ptactwa został potwierdzony przez władze Brazylii, największego na świecie eksportera drobiu. Jest to pierwsze takie zdarzenie w historii brazylijskiego drobiarstwa.

O wykryciu wysoce zjadliwego wirusa podtypu H5N1 u dwóch ptaków morskich na wybrzeżu południowo-wschodniego stanu Espirito Santo poinformowało brazylijskie Ministerstwo Rolnictwa.

Sprawa jest na tyle poważna, że odniósł się do niej Rząd Brazylii, który oczekuje, że kraj ten nadal będzie mieć status wolnego od HPAI, bowiem przypadki u dzikiego ptactwa „nie powinny skutkować wprowadzeniem zakazu importu brazylijskich produktów drobiowych zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (WOAH)”. Status Brazylii „jako kraju wolnego od HPAI” nie został naruszony ponieważ zakażenie HPAI nie dotyczy stad drobiu. 

Ameryka Południowa zmaga się z wirusem grypy ptaków już od końca 2022 roku, ale branża drobiarska skoncentrował

REKLAMA