REKLAMA

Do 29 lutego wnioski o dopłaty do kukurydzy

Redakcja
28.02.2024
chat-icon 1

Do ostatniego dnia lutego można składać wnioski o pomoc finansową, która jest skierowana do rolników zajmujących się uprawą kukurydzy zagrożonym utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Zainteresowani tym wsparciem muszą spełniać pewne warunki. Jest to między innymi spełnianie kryterium mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa i złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie za poprzedni rok, w którym wykazano uprawy kukurydzy. Przepisy nie wymagają załączania do wniosku dokumentów potwierdzających sprzedaż kukurydzy.

1 miliard złotych wynosi budżet tego programu wsparcia, a wysokość pomocy będzie wyliczana jako iloczyn deklarowanej we wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2023 r. powierzchni upraw kukurydzy (z wyłączeniem kukurydzy na kiszonkę) nie większej niż 100 ha i stawki pomocy, która wynosi:
- dla województw lubelskiego i podkarpackiego: 1 000 zł,
- dla województw małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podlaskiego: 700 zł,
- dla województw dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego: 500 zł

Należy jednak mieć na uwadze, że jeżeli okaże się, że wynikająca ze złożonych wniosków kwota pomocy przekroczy przewidzianą na dofinansowanie pulę środków, wówczas do wyliczenia pomocy zostanie zastosowany współczynnik korygujący.

Dotychczas zarejestrowanych zostało 123,6 tys. wniosków

Dokumenty przyjmowane są do 29 lutego 2024 r. przyjmują biura powiatowe ARiMR. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że placówki te na czas naboru są czynne dłużej. 28 lutego agencja pracuje w godzinach od 07:00 do 18:00 a 29 lutego od godziny 07:00 do 22:00 lub do ostatniego interesanta.

Wnioski można składać bezpośrednio w kancelarii biura powiatowego, drogą listowną (za pośrednictwem Poczty Polskiej), przez platformę ePUAP lub przy pomocy usługi mObywatel (na stronie gov.pl).

(rpf) Źródło: ARiMR

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


irek 03.03.2024

CZY TO POMOZE ?

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA