REKLAMA

Ekoschematy: oświadczenie zamiast zdjęcia geotagowanego

Redakcja
16.02.2024
chat-icon 1

O zmianach w potwierdzaniu działań w ramach „ekoschematów” poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Z komunikatu prasowego ARiMR wynika, że w 2024 r.zamiast zdjęć geotagowanych można stosować oświadczenia. W ten sposób potwierdzając realizację dwóch praktyk w ramach ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi”.

Zamiast zdjęć geotagowanych rolnicy poprzez spisanie oświadczenia mogą potwierdzać następujące praktyki w ramach ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi” w 2024 r.:
- wymieszanie obornika na gruntach ornych w terminie 12 godzin od jego aplikacji,
- stosowanie nawozów naturalnych płynnych innymi metodami niż rozbryzgowo.

Co istotne realizację tych praktyk rolnicy mogą potwierdzać na dwa sposoby: poprzez wykonanie zdjęć geotagowanych lub poprzez oświadczenie o wykonaniu praktyki złożone do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Po zrealizowaniu danej praktyki rolnik będzie mógł składać oświadczenia lub przesyłać zdjęcia geotagowane w roku składania wniosku o przyznanie płatności, ale:
- przed dniem złożenia wniosku lub przed 15 marca – zdjęcie/oświadczenie powinno zostać złożone niezwłocznie, ale nie później niż 14 dni od dnia złożenia tego wniosku;
- po dniu złożenia wniosku – zdjęcie/oświadczenie powinno zostać złożone w terminie 14 dni od dnia zrealizowania praktyki, ale nie później niż do 7 listopada tego roku, w którym został złożony wniosek.

(rup) Źródło: ARiMR

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


bartek 16.02.2024

TAK na stałe już powinno zostać

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA