REKLAMA

Małopolska: Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciągnik

Redakcja
08.09.2023
chat-icon 0

Podczas prac polowych zawsze należy zachować szczególną ostrożność. Urządzenia i maszyny używane do zabiegów agrotechnicznych są bardzo pomocne i dzięki nim automatyzujemy oraz przyspieszamy wiele działań zwiększając wydajność. Niestety to również ryzyko popełnienia błędu, który może kosztować zdrowie, a nawet życie.

Fot. OSP Kalwaria Zebrzydowska
REKLAMA

Wypadek, który miał miejsce 5 września 2023 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej (województwo małopolskie, powiat wadowicki, gmina Kalwaria Zebrzydowska) okazał się śmiertelny w skutkach.

Ofiarą jest mężczyzna, którego ciągnik rolniczy przygniótł podczas prowadzenia prac polowych. Z informacji podawanych przez portal kalwaria24.pl wynika, że poszkodowanego przetransportowano do szpitala w Krakowie przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, jednak nie udało się go uratować.

O tragedii informują również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy feralnego dnia, tuż przed godziną 14:00 zostali wezwani do mężczyzny przygniecionego przez ciągnik rolniczy.

Do wypadku wezwano również zastępy z OSP Brody, PSP Wadowice, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Pamiętajmy, aby podczas prac polowych zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza przy pracy z maszynami i urządzeniami rolniczymi. Bezwzględnie należy stosować zasady bezpiecznej pracy i nie próbować omijać wszelkich zabezpieczeń. Jeśli chcemy coś zrobić przy zespole roboczym maszyny należy ją najpierw wyłączyć. Wiele wypadków ma miejsce z powodu pomijania zabezpieczeń przez operatorów, którzy "nie mają na to czasu". Lepiej stracić 5 minut czasu więcej na stosowanie się do zasad BHP niż w chwilę stracić zdrowie lub życie.

(rpf) Źródło: OSP Kalwaria Zebrzydowska

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA