REKLAMA

58-latek odpowie za znęcanie się nad kurą. Grozi mu do 5 lat więzienia

Redakcja
29.08.2023
chat-icon 0

Kury to zwierzęta, które bardzo często poruszają się swobodnie po terenie gospodarstwa czy też posesji. Zdarza się też, że skubią trawę w przydrożnym rowie lub przejdą np. na sąsiednie podwórko.

fot. KPP Hrubieszów
REKLAMA

Takiej sytuacji nie był w stanie zaakceptować 58-letni mężczyzna mieszkający w gminie Hrubieszów (województwo lubelskie, powiat hrubieszowski), który odpowie za znęcanie się nad kurą ze szczególnym okrucieństwem.

Sytuacja miała miejsce w jednej z miejscowości w okolicy Hrubieszowa, gdzie na posesję 58-latka przeszła kura sąsiada. Mężczyzna, który twierdził, że kury już nie pierwszy raz wchodziły mu na posesję i niszczyły warzywa, zdenerwował się i zaczął bić zwierzę kijem od szczotki.

Ledwo trzymającą się na nogach kurę przerzucił się przez płot z powrotem do sąsiada. Właściciel zwierzęcia, który zobaczył zmaltretowane zwierzę, wezwał na miejsce policję.

- Okazało się, że kura ma połamane kości i nie może sama się poruszać. W tym przypadku była niezbędna interwencja weterynarza, który musiał uśpić zwierzę – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Teraz 58-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Czyn, którego się dopuścił, według przepisów ustawy o ochronie zwierząt, jest zagrożony karą pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.

(rpf) Źródło: KPP Hrubieszów

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA