fbpx

Kalkulacja albo protokół do pobrania z aplikacji suszowej

Napisał  Lis 22, 2022

Agencja Restrukturyzacjo i Modernizacji Rolnictwa informuje, że po zalogowaniu się do aplikacji „zgłoś szkodę rolniczą 2022” można pobrać kalkulację albo protokół bezpośrednio na komputer czy urządzenie mobilne. Bardzo ważne: jeden producent rolny nie może pobrać kalkulacji oraz protokołu jednocześnie.

- Producenci rolni, którzy złożyli wniosek o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy w publicznej aplikacji „zgłoś szkodę rolniczą 2022” i jeszcze nie pobrali kalkulacji albo protokołu lub nie otrzymali jednego z tych dokumentów na e-maila, mogą po zalogowaniu się do aplikacji pobrać kalkulację albo protokół bezpośrednio na komputer lub urządzenie mobilne – informuje w najnowszym komunikacie prasowym ARiMR.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami na wniosek producenta rolnego aplikacja „zgłoś szkodę rolniczą” generuje:
- kalkulację z oszacowania szkód w przypadku, gdy szkody wynoszą nie więcej niż 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym,
- lub protokół oszacowania szkód w przypadku, gdy szkody wynoszą powyżej 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym.

Z aplikacji można również pobrać informacje o uprawach i szkodach w wyniku suszy.

(rpf) pp / Źródlo: ARiMR

Udostępnij: