14,3°C

reklama
reklama
1/3

Wypadek podczas prac polowych. Młody mężczyzna stracił rękę

Napisał  Sie 02, 2020

30 lipca 2020 roku ostrołęccy policjanci zostali wezwani na miejsce wypadku podczas prac polowych. Niestety skutki okazały się na tyle poważne, że konieczna była amputacja ręki poszkodowanego 28-latka.

Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci z posterunku policji w Łysych oraz służby ratunkowe. Według wstępnych ustaleń do zdarzenia doszło podczas belowania siana. W pewnym momencie 28 - letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego włożył rękę do pracującej belarki, która uległa awarii.

Podczas udzielania pomocy poszkodowanemu mężczyźnie policjanci pomagali załodze pogotowia podczas zmiany opatrunków. Na miejscu policjanci wykonali szereg czynności procesowych skierowanych na wyjaśnienie przyczyn tego wypadku.

Wraz z policjantami zwracamy się do rolników z apelem o daleko idącą ostrożność podczas dokonywania nawet niewielkich i pozornie prostych napraw. Podczas takich działań napędy maszyn powinny być całkowicie wyłączone!

Pamiętajmy też, aby nigdy nie spożywać alkoholu podczas dokonywania tego rodzaju prac, jedna chwila naszej beztroski może mieć tragiczne konsekwencję.

Wczoraj około południa do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące poważnego wypadku na terenie naszego powiatu podczas prac rolnych.

Trwają wzmożone prace związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, to czas kiedy najczęściej dochodzi do wypadków podczas prac polowych. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanego zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak również samej obsługi urządzeń rolniczych i pośpiech, bądź wykonywanie prac pod wpływem alkoholu.

Chwila nieuwagi i zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Dlatego apelujemy, aby do wykonywania swoich obowiązków nie podchodzić rutynowo.

Często zdarza się, że już dzieci w wieku przedszkolnym potrafią uruchamiać maszyny rolnicze, niestety często takie postępowanie jest robione za przyzwoleniem rodziców.

Małe dzieci muszą być świadome, iż są prace których wykonywać nie powinny, bo zwyczajnie do nich nie dorosły. Mają za mało sił, brakuje im wyobraźni, doświadczenia, nie potrafią właściwie ocenić niebezpieczeństwa, przewidzieć skutków swoich poczynań i skutków swojego działania.

Nie zapominajmy, że to właśnie my dorośli powinniśmy myśleć nie tylko za siebie, ale także za nasze pociechy.

Chwila pośpiechu, bądź lekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa, jak pokazują poprzednie lata może mieć tragiczny finał.

(rpf) kp / Źródło: KMP Ostrołęka / podkom. Tomasz Żerański

Udostępnij:

Skomentuj