fbpx
4-latek za sterami ładowarki teleskopowej fot. KWP Olsztyn

4-latek za sterami ładowarki teleskopowej

Napisał  Wrz 04, 2020

4-letni chłopiec sam kierował ładowarką teleskopową jadąc publiczną drogą gruntową z terenu gospodarstwa na pole uprawne i tam wykonywał prace. Jego ojciec sam udostępnił dziecku pojazd. Mężczyzna w tym czasie znajdował się w innym ciągniku.

Policja otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z pól na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie (województwo warmińsko-mazurskie) małe dziecko kieruje ciągnikiem. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce tej interwencji, zauważyli małego chłopca siedzącego za kierownicą ładowarki teleskopowej, wykonując prace rolne. W pobliżu ładowarki prace ciągnikiem z rozrzutnikiem wykonywał ojciec dziecka.

Mężczyzna oświadczył policjantom, że jego 4-letni syn przejechał ładowarką publiczną drogą gruntową z terenu gospodarstwa rolnego na teren pola uprawnego i pomaga mu w pracach rolnych, ładując odpady rolne do rozrzutnika.

Policjanci będą sprawdzali w prowadzonym postępowaniu czy mężczyzna naraził swego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Odpowie także za udostępnienie mu pojazdu mechanicznego jako osobie nieposiadającej do tego uprawnień. Informacja z tej interwencji trafi także do sądu rodzinnego.

Apelujemy o rozwagę. Uczmy dzieci pracy, niech nam pomagają, ale niech ta pomoc nie wiąże się z niebezpieczeństwem utraty życia lub zdrowia. Pamiętajmy, że praca w rolnictwie niesie za sobą duże ryzyko poważnych wypadków. Nie narażajmy na nie dzieci, które nie są świadome tych zagrożeń!

(rpf) jp / Źródło: KWP Olsztyn

Udostępnij: