4.9°C

reklama
reklama

Postępowanie w sprawie spółki „Ziarno” z Cichoradza pod nadzorem

Napisał  Lis 04, 2020

Postępowanie przygotowawcze w sprawie firmy „Ziarno” sp. z o.o. zostało objęte zwierzchnim nadzorem służbowym Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Działania spółki doprowadziły do ogromnych strat finansowych ponad 800 rolników.

Działania Grupy Producentów Rolnych „Ziarno” z Cichoradza (powiat toruński, województwo kujawsko-pomorskie) spowodowały, że ponad 800 rolników, nie ze swej winy, poniosło ogromne straty finansowe, co w oczywisty sposób znacznie utrudnia prowadzenie przez nich dalszej działalności rolniczej, ale przede wszystkim niekorzystnie wpływa na życie rodzin rolniczych, pozbawionych części swoich dochodów.

W październiku 2020 r. zarząd izb rolniczych zwrócił się do Prokuratora Generalnego - Ministra Sprawiedliwości z wnioskiem o objęcie szczególnym nadzorem postępowania przygotowawczego prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Toruniu dotyczącego oszustw popełnianych w ramach prowadzonej na rynku rolniczym działalności gospodarczej przez Grupę Producentów Rolnych „Ziarno” sp. z o. o. W wyniku działania spółki poszkodowanych zostało kilkuset rolników, którzy nie otrzymali zapłaty za sprzedane Grupie zboże.

Zwrócono się zatem o podjęcie wszelkich możliwych działań w celu doprowadzenia do wyciągnięcia surowych konsekwencji prawnych wobec osób dopuszczających się takich czynów, które działałyby również prewencyjnie dla innych, a także o udzielenie wszelkiej możliwej pomocy pokrzywdzonym rolnikom, aby urzeczywistniona została zasada sprawiedliwości społecznej w demokratycznym państwie prawnym.

W odpowiedzi Departament Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej poinformował nas, iż przedmiotowe postępowanie przygotowawcze, opatrzone sygn. akt PO I Ds 8.2020 Prokuratury Okręgowej Toruniu, zostało już objęte zwierzchnim nadzorem służbowym Prokuratury Regionalnej w Gdańsku i jest stałym zainteresowaniu tej jednostki prokuratury.

(rpf) jp / Źródło: KRIR

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia