fbpx

Sprawdź czy musisz dostarczyć do ARiMR decyzję środowiskową

Napisał  Sty 25, 2022

Ta formalność dotyczy rolników, którzy w 2021 roku złożyli wnioski o Premie dla młodych rolników i Restrukturyzację małych gospodarstw. Rolnicy korzystający z tych form wsparcia w 2021 roku powinni sprawdzić, czy muszą dostarczyć do ARiMR tzw. decyzję środowiskową.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apeluje, aby rolnicy, którzy złożyli w ubiegłym roku wnioski o przyznanie premii dla młodych rolników lub ubiegali się o wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw i otrzymali decyzję o jej przyznaniu, sprawdzili, czy muszą dostarczyć do ARiMR tzw. decyzję środowiskową.

Konieczność przedłożenia takiej decyzji zależy od zakresu biznesplanu składanego przez rolników wraz z wnioskiem o pomoc. Jeżeli mają Państwo kłopot z rozstrzygnięciem, czy taką decyzję należy dostarczyć, prosimy o skontaktowanie się z konsultantami regionalnymi wyspecjalizowanymi w tematyce oceny odziaływania na środowisko (OOŚ). Pod tym linkiem znajdziesz informacje zawierające ich wykaz, wraz z adresami e-mail oraz numerami telefonów, a także informacje dotyczące określenia, kiedy należy przedłożyć tzw. decyzję środowiskową, znajdą Państwo w załączonym podręczniku.

W przypadku gdyby okazało się, że taką decyzję należy dostarczyć do ARiMR, trzeba to zrobić najpóźniej wraz z przesłaniem do Agencji wniosku o wypłatę pierwszej raty płatności pomocy.

(rpf) pp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj