fbpx
Tragiczny bilans wichury. Zerwany dach i zawalona obora w Pomorskiem fot. KW PSP w Gdańsku

Tragiczny bilans wichury. Zerwany dach i zawalona obora w Pomorskiem

Napisał  Sty 31, 2022

Po przejściu przez terytorium Polski potężnej wichury, przyszedł czas na porządki i bilans szkód, a te są ogromne. W wielu miejscowościach całego kraju nadal nie ma prądu.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa - Państwowa Straż Pożarna podało, że w godzinach nocnych z niedzieli na poniedziałek zostało przeprowadzonych 3 570 nocnych interwencji związanych ze zjawiskami pogodowymi – najwięcej w województwach: zachodniopomorskim (1 064), pomorskim (882) i wielkopolskim (461).

Jest też ofiara śmiertelna wichury, to osoba podróżująca samochodem na który przewróciło się drzewo, druga osoba jadący tym autem została ranna. To tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce w Tłuczewie (województwo pomorskie).

W miejscowości Tłuczewo (woj. pomorskie) na jadący samochód spadło drzewo. Zginęła 1 osoba, 1 została ranna.

Orkan okazał się niszszczycielski również dla budynków, tak jak w Kramarzynach w województwie pomorskim, gdzie zawalił się budynek inwnetarski w którym znajdowało się około 60 sztuk bydła.

Bilans przedstawiony pezez WCZK to 44 zerwane lub uszkodzone dachy na budynkach gospodarczych i mieszkalnych, z czego najwięcej takich zdarzeń (aż 33) odnotowano minionej doby w województwie wielkopolskim.

Straty liczą też koleje, któe odnotowały 70 zdarzeń w związku z występującymi trudnymi warunkami atmosferycznymi, które spowodowały opóźnienie 41 pociągów pasażerskich i 19 pociągów towarowych.Z prognoz meteorologinych na najbliższe dni wynika, że od środy czeka nas powrót silnych wiatrów.

(rpf) pp / Źródło: RCB, KW PSP w Gdańsku

Udostępnij: