fbpx
1/11

Strażacy uratowali tysiące gęsi z płonącej fermy

Napisał  Kwi 10, 2022

Ogień po wymknięciu się spod kontroli staje się niszczycielskim żywiołem, który potrafi zniweczyć lata pracy. W przypadku pożaru w gospodarstwie rolnym zagrożone mogą być również zwierzęta.

Takie zdarzenie miało miesjce 6 kwietnia 2022 roku tuż przed godziną trzynastą w miejscowości Świdrówko (województwo warmińsko-mazurskie, powiat oleski, gmina Świętajno), kiedy do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Olecku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego.

Gdy na miejsce zdarzenia dotarł pierwszy zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej ze Świętajna, okazało się, że ogniem objęty jest cały dach budynku, który był intensywnie zadymiony, a wewnątrz bydynku nie było ludzi ani zwierząt.

Strażacy najpierw zaczęli gasić budynej objęty ogniem oraz podali prąd wody na sąsiednie namioty inwentraskie w celu ochrony przed zajęciem ogniem. W oczekiwaniu na wsparcie kolejnych zastępów budowano następne linie gaśnicze oraz zorganizowano punkt czerpania wody.

Działania gaśnicze trway 11 godzin, udział w nich brały zastępy JRG PSP Olecko oraz druhowie jednostek OSP Świętajno, Kowale Oleckie, Mazury, Szczecinki, Wieliczki i Cichy – łącznie 10 zastępów i 50 ratowników.

Z zagrożonych namiotów inwentarskich ewakuowano łącznie 12 tysięcy gęsi. Podczas działań gaśniczych jednocześnie prowadzono prace rozbiórkowe, które miały pomóc w dogaszeniu i wyeliminowaniu ukrytych ognisk pożaru.

(rpf) pp / Źródłó: KP PSP Olecko

Udostępnij:

Skomentuj