fbpx
Okres żniw to niestety czas, kiedy dochodzi do największej ilości wypadków w rolnictwie fot. Policja

Żniwa 2022: 48-latek zginął pod kołami kombajnu

Napisał  Sie 11, 2022

Być może to nieostrożność lub rutyna, która pojawia się w pracy rolnika, gdy przez wiele lat powtarza się tę samą czynność, doprowadziły do tragicznego w skutkach wypadku, który miał miejsce podczas prac żniwnych w jednej z miejscowości na lubelszczyźnie.

Zdarzenie miało miejsce popołudniem, tuż przed godziną 18.00, 10 sierpnia 2022 roku w gminie Tarnatawka (województwo lubelskie, powiat tomaszowski), gdzie podczas przejazdu komabajnem między polami 48-letni mężczyzna podczas wchodzenia do jadącego kombajnu. Wstępne ustalenia policjantów w tomaszowskiej komendy wskazują, że 48-latek najprawdopodobniej stracił równowagę i dostał się pod koło maszyny. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu, a badanie alkomatem wykazało, że 53-letni kierujący komajnem podczas wypadku był trzeźwy.

- Podczas wchodzenia do kombajnu który był w ruchu, mężczyzna prawdopodobnie poślizgnął się na schodach wejściowych do kabiny. Następnie dostał się pod koło przednie maszyny. 48-latek w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Kombajnem kierował 53-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego, który był trzeżwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać szczegółowe przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku – informuje sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Wraz z policjantami w związku z trwającymi żniwami i wykonywaniem prac polowych, apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek przy obchodzeniu się z maszynami rolniczymi. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, rutyna i pośpiech mogą doprowadzić do tragedii.

(rpf) pp / Źródło: Policja

Udostępnij: