fbpx
Wyjście z pętli zadłużenia nie jest proste, a brak jakiegokolwiek działania tylko pogarsza sytuację. fot. Pixabay / materiały partnera

Jak poradzić sobie z nadmiernym zadłużeniem?

Napisał  Sie 21, 2022

Eksperci kredytowi spotykają się z bardzo różnorodnymi sytuacjami. Nawet rozważne finansowo osoby mogą w pewnym momencie popaść w poważne kłopoty, które doprowadzą do szybkiego pojawienia się dużego, trudnego do uregulowania zadłużenia. Wbrew pozorom nie ma sytuacji całkowicie beznadziejnej – zawsze jest jakieś światełko w tunelu w postaci produktu finansowego optymalnego w danych okolicznościach.Jednak nie zawsze łatwo jest takie rozwiązanie znaleźć, zwłaszcza, jeśli ktoś nie posiada szczególnej wiedzy z zakresu bankowości i czuje się w tym temacie zagubiony. Tak więc, jak poradzić sobie z nadmiernym zadłużeniem? Czy są produkty finansowe dedykowane konkretnie osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej? / materiał partnera

Konsolidacja – skuteczny sposób na walkę z zadłużeniem

W ostatnich latach coraz więcej banków i innych instytucji finansowych takich jak Habza Finanse zaczęło wprowadzać do swojej oferty produkty finansowe związane z konsolidacją. Konsolidacja polega na połączeniu wielu zobowiązań w jedną całość. Nie tylko zmniejsza ona ilość spłacanych zobowiązań (wiele comiesięcznych rat zamienia się na zaledwie jedną), ale też ich wysokość.

Możliwość ustalenia nawet bardzo długiego okresu spłaty pozwala uzyskać ratę niższą niż suma dotychczas spłacanych rat, co oznacza odciążenie domowego budżetu i niższe prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek opóźnień w spłacie. Jest to więc sposób na terminową i bezstresową spłatę nawet największego zadłużenia (szczególnie biorąc pod uwagę, na jak wysokie kwoty udziela się kredytów konsolidacyjnych).

Konsolidacja jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w różnorodnych sytuacjach. Pozwala na połączenie długów różnego bądź tego samego typu, z tych samych lub różnych instytucji finansowych.

Można łączyć zarówno zobowiązania krótkoterminowe, jak i długoterminowe, chociaż trzeba zaznaczyć, że niektóre instytucje finansowe mogą niezbyt chętnie podchodzić do tzw. chwilówek, czyli pozabankowych pożyczek krótkoterminowych (aczkolwiek konsolidacja chwilówek nie jest niemożliwa, wymaga po prostu specjalistycznej pomocy).

Co, jeśli nie konsolidacja?

W niektórych przypadkach konsolidacja może być problematyczna do przeprowadzenia, na przykład z uwagi na bardzo niską zdolność kredytową. Jednak nawet w takich sytuacjach niemal zawsze da się znaleźć jakieś korzystne rozwiązanie, o ile posiada się odpowiednią wiedzę i kwalifikacje. Istnieją na przykład takie typy kredytów, jak kredyty dla zadłużonych czy kredyty oddłużeniowe. Możliwości jest więc wiele, natomiast żeby z nich skorzystać trzeba podjąć odpowiednią inicjatywę.

Samodzielne wnioskowanie o kredyt w trudnej sytuacji może zakończyć się niepowodzeniem, więc, żeby oszczędzić sobie stresu i nerwów, a także zapewnić jak najszybsze uzyskanie potrzebnych środków, lepiej wybrać inne rozwiązanie. Mowa tutaj oczywiście o skontaktowaniu się z doświadczonym ekspertem kredytowym, który pomógł już wielu Polakom w uzyskaniu atrakcyjnych kredytów, nawet w skomplikowanych i nietypowych przypadkach.

(rpf) materiał partnera

Udostępnij: