fbpx

Ponad 30-procentowy wzrost na rynku przyczep rolniczych

Napisał  Gru 11, 2021

Sytuacja na rynku przyczep rolniczych, podobnie jak w przypadku ciągników wygląda bardzo podobnie jeśli porównamy pierwszych 11 miesięcy 2021 roku z tym samym okresem w roku 2020 – informuje w komunikacie prasowym Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

W przypadku ciągników rolniczych wzrost w tym okresie wyniósł niemal 36%. Przyzep rolniczych również dotyczy spory wzrost, który w tym okresie wyniósł 30,3%.

Na rynku nowych przyczep rolniczych w listopadzie 2021 roku zarejestrowano 566 sztuk. Od początku roku do końca listopada zarejestrowano w Polsce 7993 szt. nowych przyczep rolniczych. To 1853 szt. więcej niż w tym samym czasie przed rokiem – oznacza to wzrost o 30,3%.

Najpopularniejszą marką niezmiennie pozostaje Pronar, polski producent przyczep, który od lat jest liderem rynku, nie tylko na rodzimym rynku. Wynik Pronaru to 2997 szt. zarejestrowanych nowych przyczep, jest to 537 szt. wiecej niż przed rokiem. Oznacza to 37,5% udziałów rynkowych. Na kolejnych pozycjach w rankingu znalazły się: Metal-Fach z 1052 rejestracjami i udziałami 13,2%, Wielton 730 szt. i 9,1% udziałów, Metaltech – 695 rejestracje i 8,7% udziałów rynkowych.

Województwem o największej ilości rejestracji po jedenastu miesiącach 2021 roku, jest woj. lubelskie z 1203 rejestracjami. W województwie mazowieckim zarejestrowano 1075 szt. przyczep. Na trzecim miejscu jest województwo wielkopolskie gdzie zarejestrowano 961 szt. nowych przyczep rolniczych.

Sprzedaż modeli przyczep rolniczych po jedenastu miesiącach 2021 roku

Zestawienie, tradycyjnie otwiera model Pronar T653/2 z 565 rejestracjami. Na drugim miejscu awansował się model Pronar PT612 z 239 szt. Model RPS-2/W12 marki Wielton spadł na trzecią pozycję. Zarejestrowano 237 szt. tego modelu. Pronar 672 zajmuje czwartą pozycję z 226 szt. zarejestrowanych maszyn. Piątkę zamyka Pronar: PT610, zarejestrowano 195 szt. tego modelu przyczep.

Przyczepy używanyne

Dobra passa trwa również na rynku przyczep używanych. W okresie od stycznia do listopada 2021 roku zarejestrowano 4932 szt. przyczep używanych. To o 619 szt. więcej niż przed rokiem. Oznacza to, że obecnie notujemy wzrost na rynku wtórnym o 14,3%.

(rtr) pp / Źródło: PIGMiUR

Udostępnij:

1 komentarz

  • ciekawy rolnikq
    Link do komentarza ciekawy rolnikq niedziela, 19 grudzień 2021 22:04

    skad na to sa pieniadze sie pytam , wokolo w wioskach nikt nie ma nowego ciagnika kto wiec to kupuje i za co??????

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.